Mika 1 fot. policja

Koło: Mika święci triumfy. Drugi raz wywęszyła narkotyki

Mika, pies policyjny pracujący w kolskiej jednostce policji, znów zaliczyła sukces – i znów wywęszyła narkotyki. A pracuje dopiero od miesiąca!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kole pracowali na sprawą handlu narkotykami na terenie powiatu kolskiego. 9 stycznia funkcjonariusze przystąpili do działania, a wspomagała ich Mika ze swoim przewodnikiem.

Jak się okazało, przypuszczenia mundurowych co do posiadania narkotyków przez dwóch młodych mężczyzn, były słuszne. W odnalezieniu środków prawnie zabronionych i tym razem pomogła Mika, której umiejętności okazały się bardzo skuteczne. Pierwsze narkotyki policjanci znaleźli na terenie gminy Grzegorzew. Tam policjanci zabezpieczyli marihuanę w postaci suszu roślinnego. Była ona schowana w kotłowni w wygaszonym piecu. Kolejne środki odurzające oraz psychotropowe Mika wywęszyła w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji w gminie Dąbie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 300 gramów środków odurzających i psychotropowych.

Dwaj podejrzani o posiadanie narkotyków 19-latkowie zostali zatrzymani przez kolskich kryminalnych. Jeden z nich usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za które grozi do 3 lat więzienia, drugi zaś z uwagi na większą ilość posiadanych narkotyków, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za które grozi mu aż do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze