Łukasz Szumowski konfr. pras. fot. MZ

Kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Ministerstwo podało listę powiatów z dodatkowymi obostrzeniami

726 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, a także 18 kolejnych zgonów zarażonych osób. Takie informacje podało dziś ministerstwo zdrowia. Znamy już też listę powiatów, w których będą obowiązywać dodatkowe obostrzenia.

W strefie czerwonej, z najbardziej restrykcyjnymi obostrzeniami znalazły się powiaty: nowosądecki, Nowy Sącz, ostrzeszowski, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, wieluński oraz wodzisławski. Natomiast w strefie żółtej są powiaty: cieszyński, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, kępiński, oświęcimski, pińczowski, przemyski, Przemyśl, wieruszowski oraz Żory.

Przypomnijmy, że w strefie czerwonej liczba osób na wesele nie będzie mogła być większa niż 50 osób, a wszystkie wesela będą musiałby być zgłaszane. Mieszkający tam mają obowiązek noszenia maseczek wszędzie poza domem, także na ulicach. Nie będzie wolno chodzić na siłownie, ale baseny będą czynne. Liczba osób w pojazdach komunikacji publicznej będzie wynosiła tyle, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe.

W strefie żółtej na weselu może bawić się 100 osób. Na razie tyle wiadomo, jeśli chodzi o ograniczenia, ministerstwo poda szczegóły później, na swojej stronie. Minister Szumowski podał też, że dane ze stref czerwonych będą na bieżąco aktualizowane.

Rozporządzenie będzie obowiązywało od soboty, 8 sierpnia. Natomiast od 1 września, każdy, kto nie będzie zasłaniał ust i nosa tam, gdzie jest to nakazane, będzie musiał posiadać zaświadczenia od lekarza o tym, że nie może nosić maseczki i z jakiego powodu.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze