Kolejne żłobki w Poznaniu wyremontowane. „Prace dotyczyły poprawy efektywności energetycznej budynków”

remonty, żłobki fot,. PIM

Balbinka, Calineczka, Krecik, Ptyś i Przemko – w tych żłobkach należących do Poznańskiego Zespołu Żłobków w 2022 roku przeprowadzono szereg prac modernizacyjnych, które podwyższyły ich standard, a przy okazji obniżyły koszty utrzymania.

– Przeprowadzone w tym roku prace dotyczyły przede wszystkim poprawy efektywności energetycznej budynków – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Docieplenie i montaż wydajnych instalacji centralnego ogrzewania będą odczuwalne w kosztach ich utrzymania w sezonie zimowym.

Żłobek Balbinka na os. Bolesława Śmiałego już w ubiegłym roku przeszedł termomodernizację dachu. W tym natomiast zostały docieplone i pomalowane ściany elewacyjne. Zmodernizowana została też instalacja centralnego ogrzewania.

W żłobku Ptyś na os. Przyjaźni także przeprowadzono prace termomodernizacyjne. Oprócz docieplenia dachu i ścian tu także zmodernizowano centralne ogrzewanie, zamontowano instalację odgromową. Instalacje Co przeszły także remont w żłobkach Krecik na os. Bolesława Chrobrego oraz Calineczka na os. Pod Lipami, natomiast w żłobku Przemko na os. Rzeczpospolitej zamontowano wentylację nawiewno-wywiewną w kuchni.

Kolejne prace modernizacyjne w następnych żłobkach zaplanowano na rok 2023. Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, powstaje już dokumentacja projektowa, na podstawie której będą one mogły być przeprowadzone w żłobkach: Czerwony Kapturek przy ul. Klonowica, Koniczynka przy ul. Nowy Świat, Królewna Śnieżka przy ul. Grunwaldzkiej oraz Miś Uszatek przy ul. Prądzyńskiego. Będą także kontynuowane prace w żłobkach: Przemko, Ptyś, Stokrotka, Żurawinka, Calineczka i Balbinka.

Podziel się:

Ostatnio dodane: