Kolejne oszustwa ze sprzedażą węgla. Policja apeluje o ostrożność

węgiel fot. OnzeCreativitijd, pixabay

Prawie 30 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Wrześni, a ponad 2 tysiące – mieszkaniec Pyzdr. Obaj kupili opał przez internet, zapłacili, ale nie dostali swojego opału. Sprawami oszustw zajmuje się wrzesińska policja.

Jak informuje portal „wrzesnia INFO”, pierwszy przypadek oszustwa miał miejsce we Wrześni. Mieszkaniec tego miasta zamówił przez internet 24 tony peletu, za który zapłacił 28 518 zł. Ale zamówiony i opłacony pelet nigdy do nich nie dotarł. Oszukany 4 stycznia zgłosił sprawę policji, która zajmuje się tą sprawą, jak powiedział portalowi Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Mieszkaniec Pyzdr z kolei 25 grudnia zamówił tonę węgla – także przez internet – i zapłacił za nią 2309 zł. On także nie dostał zamówionego opału.

Policjanci apelują o ostrożność i kupowanie tylko z pewnych, sprawdzonych źródeł, także jeśli chodzi o internet. A szczególną ostrożność powinny budzić wszelkiego rodzaju promocje i okazyjne ceny. Z takich metod bardzo często korzystają oszuści.

Podziel się:

Ostatnio dodane: