Kolejne nasadzenia zieleni w Poznaniu. “Wybrane zostały miejsca takie z których nie korzystają piesi, rowerzyści, czy kierowcy”

ulica Kasprzaka fot. ZDM

Na Łazarzu przybędzie zieleni. Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na przeprowadzenie odbruków na kolejnych łazarskich ulicach, tam, gdzie tej zieleni bardzo brakuje i gdzie nie będzie to utrudniało ruchu pieszym, rowerzystom czy kierowcom.

Odbruki, a później nasadzenia zieleni na Łazarzu będą prowadzone punktowo na ulicach: Kasprzaka, Sczanieckiej, Matejki, Chociszewskiego, Potworowskiego, Stablewskiego, Dmowskiego, Niegolewskich, Limanowskiego i Lodowej.

“Wybrane zostały miejsca takie z których nie korzystają piesi, rowerzyści, czy kierowcy” – wyjaśnia ZDM. – “Łącznie odbrukowanych zostanie około 400 metrów kwadratowych powierzchni. Prace mogą potrwać do jesieni (jeszcze się nie zaczęły, bo dopiero została podpisana umowa). Później przyjdzie czas na kolejny etap. Obecnie przygotowywane jest postępowania na obsadzenie wspomnianych miejsc zielenią. Tak by rośliny mogły pojawić się w ziemi wówczas, gdy jest najlepsza pora na prowadzenie nasadzeń (późniejsza jesień)”.

Odbruki i nowa zieleń poprawią estetykę okolicy, a także komfort życia mieszkańców, obniżą także temperatury w okolicy i zwiększą retencję wód.

Podziel się: