Kolejna ulica w Poznaniu po remoncie. I z miejscami parkingowymi

ul. Białośliwska fot. PIM

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyła przebudowę odcinka ulicy Białośliwskiej na Smochowicach. Teraz ulica, która dotąd była nieutwardzona, ma nową nawierzchnię i chodnik dla pieszych oraz oświetlenie.

Prace związane z przebudową jezdni ul. Białośliwskiej były prowadzone od ul. Chodzieskiej do fragmentu ulicy, który ma już nawierzchnię bitumiczną.

– Dzięki przebudowie, która została zrealizowana zgodnie z przyjętym harmonogramem, poprawiły się komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Z kostki betonowej ułożono jezdnię o szerokości 5 metrów, uwzględniającą ruch rowerowy po obu stronach. Piesi mogą już korzystać z chodnika o szerokości 2 metrów po południowej stronie jezdni. Przebudowany odcinek ul. Białośliwskiej zyskał również oświetlenie.

Na ulicy zbudowano też miejsca postojowe dla samochodów – jedno dla pojazdów użytkowanych przez osoby z niepełnosprawnościami – oraz zjazdy do posesji. Wokół posadzono nowe rośliny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: