Kiedy powstanie nowy basen na Grunwaldzie w Poznaniu?

Jacek Jaśkowiak, spotkanie z mieszkańcami Grunwaldu fot. UMP

Podczas spotkania prezydenta Jacka Jaśkowiak z mieszkańcami Grunwaldu jedną z poruszonych kwestii była budowa pływalni Olimpii przy Taborowej. – Zrobię wszystko, żeby ta pływalnia powstała – zapewnił prezydent. I podał termin.

Spotkanie z mieszkańcami Grunwaldu odbyło się 1 marca, a kwestia budowy pływalni, która od wielu miesięcy rozpala emocje mieszkańców Łazarza i Grunwaldu, była jednym z ważniejszych tematów. Właściwie należałoby mówić o odbudowie, nie budowie, bo przecież pływalnia Olimpii przez wiele służyła poznaniakom – do czasu gdy trzeba było ją zamknąć ze względu na fatalny stan techniczny. Tak zły, że budynek nie nadaje się do remontu.

– Zrobię wszystko, żeby ta pływalnia powstała – zapewnił prezydent podczas tego spotkania. – Dzięki radnym i poprzedniemu wojewodzie udało się nam pozyskać ten teren. Basen niestety wymaga całkowitej modernizacji – nie możemy go wyremontować. Musimy go tak naprawdę wybudować od nowa. I to zostanie zrobione. Wiem, jak ważny jest to projekt nie tylko dla mieszkańców Grunwaldu, ale także Jeżyc czy Łazarza.

Prezydent podczas spotkania podał całkiem konkretne terminy: pływalnia ma powstać do 2027 roku, jak informuje Głos Wielkopolski, choć sam Jacek Jaśkowiak ma nadzieję, że powstanie znacznie szybciej, do 2025 roku. W przyszłym roku ma być gotowy plan, a miasto zacznie szukać pieniędzy na tę inwestycję. Zresztą chodzi nie tylko o sam basen, ale także o dojazd do niego i parking. A zorganizowanie takiej przestrzeni przy istniejącej tam zabudowie nie jest łatwym zadaniem. Na pewno nie powstanie wjazd od ulicy Reymonta, co wymagałoby likwidacji kilku znajdujących się tam ogródków działkowych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: