dożynki w parku Wilsona

Kępno: Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi” z premierem

Wojewoda wielkopolski zaprasza w niedzielę 13 września na III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi” połączone z piknikiem rodzinnym. Odbędzie się ono na Pólku pod Bralinem, a jego gościem będzie premier Mateusz Morawiecki.

Uroczystości z udziałem premiera rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą w Sanktuarium Maryjnym na Pólku pod Bralinem, którą odprawi arcybiskup Stanisław Gądecki. Po uroczystej mszy korowód dożynkowy na czele z premierem, władzami kościelnymi, przedstawicielami rządu i samorządu przy akompaniamencie orkiestry dętej przejdzie spod sanktuarium pod scenę, na której swoje występy zaprezentują wielkopolscy artyści. Z kolei na specjalnie przygotowanych stoiskach wystawienniczych swoją ofertę zaprezentują koła gospodyń wiejskich.

Podczas uroczystości głos zabierze premier Mateusz Morawiecki. Uczestnicy będą mogli również obejrzeć prezentację obrzędu żniwnego w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie.

III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi” będzie też okazją do wręczenia medali 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odznaczeń „Zasłużony dla Rolnictwa” i odznaki Mertis pro Familia.

Wydarzenie będzie zorganizowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Zapewnione zostały m.in. maseczki i płyny do dezynfekcji.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar