punkt pobrań 1 fot. WBOT

Kępno: Drive-thru już w najbliższy weekend

23 maja do Kępna przyjedzie mobilne centrum pobrań prób covid-19 test and go. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk z powodu lawinowo rosnących zachorowań w powiecie kępińskim.

Kępińskie drive-thru ma działać przez cały weekend (23-24.05) przed ośrodkiem sportu i rekreacji przy ul. Sportowej. Tym razem projekt nie dotyczy tylko i wyłącznie osób zmotoryzowanych. Osoby, które przyjadą autem, bądź przyjdą na miejsce piechotą, zostaną po potwierdzeniu rejestracji skierowane do namiotów, gdzie zostaną pobrane od nich wymazy. Decyzję o budowie mobilnego laboratorium wojewoda podjął po zapoznaniu się ze stanem epidemiologicznym powiatu kępińskiego.

– Jesteśmy tam, gdzie zagrożenie jest szczególnie duże – mówił Łukasz Mikołajczyk. – Dziś jest to południowa Wielkopolska. W związku z tym pragnę poinformować, że nasze kolejne drive-thru postanowiłem skierować w trybie specjalnym do Kępna, w którym w ostatnich dniach dynamicznie wzrosła liczba zakażeń.

Od 10:00 do 16:00 osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby covid-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu – 61 65 68 075.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, SP ZOZ w Kępnie, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Kępna.

Dotychczas centra pobrań prób covid-19 test and go działały w Krotoszynie, Kaliszu i Ostrowie Wlkp. Jak zapewnił wojewoda, będą one kierowane zawsze tam, gdzie jest największa potrzeba. Kolejnymi miastami, w  któ©ych stanie laboratorium, są Pleszew i Rawicz.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar