Kaziuk Wileński w Poznaniu 2019

Kaziukowe pierniki, palmy wileńskie i sam królewicz Kazimierz na poznańskim rynlku. Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej zaprasza 3 marca na Kaziuki.

Impreza tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 10.00 mszą świętą w Farze, podczas której zaśpiewają Poznańskie Słowiki. Po mszy, około godziny 11.00, rozpocznie się Kiermasz Kaziukowy na Starym Rynku, a na nim palmy, obwarzanki, chleb wileński, cepeliny, wyroby rękodzieła ludowego i inne atrakcje.

Kaziukom oczywiście będzie patronować dynastia Jagiellonów, która w uroczystym przemarszu wkroczy na scenę po hejnale wileńskim i poznańskim oraz Koziołkach. Widzowie będą mogli podziwiać występy zespołu „Mejszagolanki” z Kresów, będą też Wielkopolanie: Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa, Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”, Piotr Kuźniak, Orkiestra Miasta Poznania przy MPK Poznań. Będzie można także wspólnie pośpiewać z akompaniamentem Stanisława Horbika.

Podczas Kaziuków nie zabraknie też dodatkowych atrakcji, które odbędą się w Domu Polonii (Stary Rynek 51, piętro I):
13.00 – “450.rocznica Unii Lubelskiej” – wykład Krzysztofa Styszyńskiego.
14.00 – krótki koncert pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu wykładowców i studentów Akademii Muzycznej
14.15 – “Muzyczne spotkania Stanisława Moniuszki i Józefa I. Kraszewskiego” – opowie o nich Krzysztof Klupp, kustosz Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego.
15.00 – Fotorelacja z okazji 30-lecia Towarzystwa Miłośników Wilna.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze