czwartek, 28 marca, 2024

Kamil Jóźwiak zadebiutował w reprezentacji. “Spełnienie marzeń”

Pomocnik Lecha Poznań zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu ze Słowenią. Biało-czerwoni wygrali to spotkanie 3:2.

Jóźwiak od dawna jest już reprezentantem młodzieżowej reprezentacji Polski, ale w dorosłej kadrze jeszcze nie grał. Selekcjoner Polski, Jerzy Brzęczek, zdecydował się dać szansę młodemu pomocnikowi i wpuścił go na boisku w meczu ze Słowenią. Reprezentacja już wcześniej zapewniła sobie awans do Mistrzostw Europy i selekcjoner dał szansę kilku nowym zawodnikom.

Jóźwiak na boisko wbiegł w 86′ minucie. Od początku wyróżniał się aktywnością i widać było, że bardzo chce się pokazać. Do końca meczu (sędzia doliczył aż pięć minut) był jednym z aktywniejszych na boisku.

– Na pewno jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się zadebiutować, bo to jest spełnienie marzeń. Udało mi się w dość młodym wieku dostać się do tej reprezentacji przez te wszystkie etapy młodzieżowe (…) Cieszę się, że trener dał mi dzisiaj te kilka minut – komentował “na żywo” Jóźwiak. – Moim celem będzie pozostanie w tej drużynie na dłużej – zapowiedział.

Polacy wygrywali ze Słowenią 3:2 po bramkach Szymańskiego, Lewandowskiego i Góralskiego. Dla gości trafienia zaliczyli Matavž i Iličić. Wyjątkowe ładne trafienie zaliczył Lewandowski, który najpierw minął kilku rywali, a następnie mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości.

Strona głównaSportKamil Jóźwiak zadebiutował w reprezentacji. "Spełnienie marzeń"