Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica

Kalisz: Rodzina zmarłej kobiety nie powiadomiła lekarzy o kontakcie z osobą z Włoch. Bo nie wiedziała

Bliscy 37-letniej pacjentki zaprotestowali przeciwko oświadczeniu dyrekcji szpitala w Wolicy, że zataili informacje o kontakcie z osobą przybyłą z Włoch. Twierdzą, że o tym nie wiedzieli.

Źródłem zakażenia dla kobiety miał być kuzyn, który wrócił z Włoch. Jednak, jak napisał w oświadczeniu mąż zmarłej, rodzina o tym nie wiedziała w momencie oddawania chorej do szpitala. Dopiero gdy kobieta trafiła, już w stanie ciężkim, do szpitala zakaźnego w Poznaniu, dowiedzieli się, że krewni byli we Włoszech i wrócili 14 lutego. I wtedy natychmiast powiadomili o tym Powiatowego inspektora Sanitarnego w Kaliszu.

Jak informuje Radio Poznań, krewni nie mieli żadnych objawów choroby, nie mają ich zresztą do dziś, i czują się dobrze, nikt ich więc nie badał na nosicielstwo koronawirusa. Nikt więc nie chciał zataić ważnej informacji – po prostu nikt z nich o tym nie wiedział.

Niestety, brak tej informacji sprawił, że pacjentkę leczono początkowo na bakteryjne zapalenie płuc, a nie zakażenie koronawirusem. Nie została też przewieziona do szpitala zakaźnego, a była leczona w szpitalu chorób płuc w Wolicy pod Kaliszem. Teraz kobieta nie żyje, a szpital, personel i pacjenci, są objęci kwarantanną, szpital nie może prowadzić normalnej działalności.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Glair Christopher
Glair Christopher

A co z krewnym, który był we Włoszech?

mm
mm

I jest to kolejny przypadek, który – niestety – jest wyraźnym sygnałem dla chorych, by nic nie mówić. Bo media obsmarują jak chcą. Dostało się dzięki TVN i Jaśkowiakowi stekiem kłamstw rodzinie i zmarłej pierwszej pani z Czapur, dostało się kolejnej zmarłej od TVN, POLSAT i TVP oraz od wp, interii i innych – również w formie pomówień, fake newsów itp. Nikt nie zapytał choćby rodziny, jak było. Sprzedano najgorszą pożywkę. To wniosek, że media i tak przekażą co chcą. Pijaka z motorówki zrobili bohaterem narodowym, a przeciętnego Kowalskiego bez powodu i dla kasy zniszczą. Szacunek dla ten poznań, że nie kasuje komentarzy i stara się być w miarę obiektywny. Nie mniej całe te polskie media – niewiele są warte, a obiektywizmu, empatii, idei – prawie nie posiadają.