Mała Królewna fot. szpital Kalisz

Kalisz: “Mała królewna” spieszyła się na świat i urodziła się w… karetce

Z nie lada wyzwaniem musieli się zmierzyć kaliscy ratownicy medyczni 6 stycznia. Mieli przywieźć rodzącą kobietę do szpitala, ale jej córeczka postanowiła przyjść na świat wcześniej.

Całą sytuację szpital opisał na swoim profilu w mediach społecznościowych. Ratownicy otrzymali wezwanie z gminy Błaszki o akcji porodowej. Zazwyczaj od jej rozpoczęcia do porodu pływa trochę czasu, ale w tym przypadku, choć akcja zaczęła się około 12:30, postępowała bardzo dynamicznie. I choć powiadomiony był już oddział porodowy, a położne czekały na pacjentkę przy szpitalnej windzie – ambulans przed narodzinami do szpitala nie dojechał.

Dziewczynkę na świecie dokładnie o 13.20 powitał ratownik medyczny Tomasz Stasiak – i jak przyznaje, nie obyło się bez wzruszeń. Poród w asyście kierowcy ambulansu – Piotra Cłapki, przebiegł sprawnie i bez komplikacji. Załoga karetki podkreśla, że był to wyjątkowy dyżur, bo choć obaj panowie pracują w ratownictwie medycznym kilkanaście lat – poród w ambulansie odbierali po raz pierwszy.

Po szybkiej akcji porodowej mama i córka trafiły pod opiekę położnych przy Toruńskiej w Kaliszu. Jak będzie miała na imię dziewczynka – świeżo upieczona, szczęśliwa mama jeszcze nie zdecydowała.

Szpital Kalisz, fot. Piotr Cłapka

4
Dodaj komentarz

avatar
Skrety Karina
Skrety Karina

Gratulacje dla mamy zdrówka dla córki ????????♥

Grażyna Radziul
Grażyna Radziul

Brawo dla załogi karetki. Świetnie się Panowie spisali, choć nie położnicy.

Ewa Grajek
Ewa Grajek

Brawo dla załogi karetki ?i Gratulacje dla rodziców ?

Agnieszka Ka
Agnieszka Ka

Moj syn tez urodził sie w karetce i na dodatek pośladkowo