Kalisz: Gang narkotykowy rozbity

uprawa konopi fot. policja
Osiem osób zatrzymanych, w tym dwóch “plantatorów” hodujących konopie, i ponad 5 kg przejętej marihuany. CBŚP rozbiło gang narkotykowy działający w Wielkopolsce.

Jak ustalili śledczy, grupa przestępcza działała głównie na południu regionu, w okolicach Kalisza i Ostrowa. Mogła wprowadzić na rynek ok. 60 kg marihuany – zajmowała się także jej produkcją.

CBŚP zatrzymało 8 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej: mieszkańców Kalisza i okolicznych miejscowości, w tym lidera grupy. Dwie osoby zatrzymano z bagażem w postaci 5,5 kg marihuany, który mieli w samochodzie. Policjanci zabezpieczyli też mienie podejrzanych warte około 700 tys. zł.

Podczas przeszukania nieruchomości należących do podejrzanych policjanci znaleźli dwie profesjonalnie przygotowane plantacje z prawie 240 krzewami. Plantacje były wyposażone w lampy, elementy instalacji elektrycznej oraz systemu nawadniającego. Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonych krzewów i gotowych narkotyków można by przygotować kilkanaście tysięcy „działek” dilerskich o wartości szacunkowej około kilkuset tysięcy złotych.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. Podejrzani już usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – jedna kierowania tą grupą – a także wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Dwie osoby są także podejrzane o uprawę konopi.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności. Wszystkie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy.

CBŚP

Podziel się: