Jeden z niedźwiedzi w poznańskim zoo nie żyje! “Już nie będzie wygrzewał się w letnim słońcu”

niedźwiedź Pietka fot. Zoo Poznań

Poznańskie zoo poinformowało o śmierci Pietki, jednego z niedźwiedzi mieszkających w Azylu dla Niedźwiedzi Brunatnych w Nowym ZOO. Pietka przyjechał do Poznania z Braniewa, a wcześniej występował w ukraińskim cyrku. Przeżył w Poznaniu 7 lat.

“Pietka już nie będzie wygrzewał się w letnim słońcu” – napisało Zoo Poznań smutną wiadomość na swoim profilu na Facebooku. – “Nie zobaczycie go wylegującego się w wykopanym przez siebie dołku nieopodal tarasu dla gości Nowego ZOO. Odszedł od nas w poniedziałkowy, słoneczny poranek”.

Pietka urodził się w 1995 roku. Przez całe lata występował w ukraińskim cyrku, z którego trafił do Braniewa. Do Poznania, do Azylu dla Niedźwiedzi Brunatnych w Nowym ZOO, przyjechał w 2016 roku.
“Przez siedem lat mieszkał na dużym leśnym wybiegu. Wierzymy, że przez te ostatnie lata było mu lepiej niż w ciasnej klatce” – napisało zoo. – “Niedźwiedziu kochany, przepraszamy, że było to tylko siedem z dwudziestu ośmiu lat Twojego życia. Przepraszamy w imieniu naszego gatunku za cyrk i ciasną klatkę w Braniewie. Odpoczywaj… I niech Cię już nic nie boli”.

Podziel się: