policja fot. Sławek Wąchała

Jarocin: Zaatakowali przypadkową osobę bez powodu. “Przyznali się do zarzucanego im czynu”

Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 41 lat zaatakowało bez powodu innego mężczyznę. Teraz grożą im nawet trzy lata w więzieniu.

Agresywni mężczyźni zaatakowali poszkodowanego, kiedy ten spacerował ze swoją partnerką. Mężczyźni uderzyli ofiarę butelką w tył głowy, a następnie użyli wobec niej gazu pieprzowego. Kiedy poszkodowany padł na ziemię, napastnicy dodatkowo go kopali. Wszystko działo się na jednym z osiedli w Jarocinie.

W wyniku otrzymanych obrażeń poszkodowany trafił do szpitala. Po wyjściu z niego udał się na komendę, żeby złożyć zeznania. – Jarocińscy kryminalni szybko ustalili personalia sprawców napaści – relacjonuje Agnieszka Zaworska z wielkopolskiej policji. – Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany i przewieziony na komendę 19 sierpnia br. rano. Tego samego dnia trafił tam drugi z podejrzanych. Zatrzymani usłyszeli zarzut pobicia o charakterze chuligańskim. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. Brutalne zachowanie może skończyć się dla nich nawet 3-letnim pobytem w więzieniu, bowiem taką karę przewiduje kodeks karny za to przestępstwo.

Tymczasowo, decyzją Prokuratury Rejonowej, podejrzani otrzymali dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do poszkodowanego.

Źródło: KWP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze