Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 19 kwietnia, 2024

Jak posłowie KO mieli bronić podwyżek?

Onet dotarł do partyjnych wytycznych dla posłów Koalicji Obywatelskiej, zgodnie z którymi mieli oni bronić uchwalonych dla siebie podwyżek w czasie, gdy trwa pandemia, a Polacy tracą dochody i pracę.

Jak podaje Onet.pl, na zarzuty posłowie mieli odpowiadać, że nie o pandemię tu chodzi, ale o to że dziurawe tarcze antykryzysowe pogarszają sytuację firm. Mieli także podkreślać fakt, że ważne jest nie to, by posłowie zarabiali więcej, ale by zarabiali legalnie i skupiali się na pracy dla Polski, a nie na szukaniu dodatkowych zarobków. Niskie zarobki polityków to patologia i trzeba z nią skończyć, a mówić o tym należy śmiało i otwarcie, bo tu jest uczciwa motywacja – antykorupcyjna.

Jaką motywację miało PiS – tego mieli nie mówić, chociaż dalej w wytycznych pojawił się argument, że gdy prezydent Polski będzie zarabiał więcej, będzie miał motywację, by pracować dla dobra narodu, a z kolei minister Szumowski nie będzie miał motywacji, by robić przekręty za 100 mln zł, bo będzie miał za co żyć… No i gdy pierwsza dama otrzyma wynagrodzenie, to może wreszcie stanie po stronie kobiet, skoro już nie będzie zależna od pensji męża…

Dzięki wyższym subwencjom dla partii te mogłyby zacząć zatrudniać prawdziwych ekspertów, bo będzie ich na to stać, a ci podpowiedzą najlepsze rozwiązania dla Polaków oraz to, jak je wdrożyć.

A wszystkie te argumenty należało przedstawiać z maksymalnym przekonaniem, by wybory uwierzyli, że chodzi tu przede wszystkim o ukrócenie korupcji i dobro kraju – a nie własny zysk.

Za przyjęciem ustawy przewidującej wzrost wynagrodzeń dla parlamentarzystów i samorządowców w Sejmie zagłosowało 386 posłów, przeciw było 33 (Tomasz Aniśko, Cezary Grabarczyk, Klaudia Jachira, Monika Rosa, Franciszek Sterczewski, Michał Szczerba, Małgorzata Tracz, Urszula Zielińska, Tomasz Zimoch (Koalicja Obywatelska), Magdalena Biejat, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Daria Gosek-Popiołek, Maciej Konieczny, Paulina Matysiak, Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza (Lewica), Jolanta Fedak, Paweł Kukiz, Paweł Szramka, Agnieszka Ścigaj, Stanisław Tyszka, Stanisław Żuk (Koalicja Polska PSL-Kukiz’15), Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Krystian Kamiński, Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz, Krzysztof Tuduj, Michał Urbaniak oraz Robert Winnicki (Konfederacja). 15 posłów wstrzymało się od głosu.

Wczoraj ustawą zajął się Senat i 48 głosami odrzucił ją. Za jej poparciem było 45 senatorów, od głosu nie wstrzymał się nikt.

el

Strona głównaWiadomości z PolskiJak posłowie KO mieli bronić podwyżek?