Jak dopasować odzież roboczą?

Odzież robocza sprawdza się w zakładzie pracy podczas czynności, które wykonujemy. Charakteryzuje się bezpieczeństwem, funkcjonalnością i wygodą. Jak dobrać odpowiednie obuwie robocze, dowiesz się tutaj.

1.      Z czego składa się odzież robocza?
2.      Jaki typ spodni roboczych wybrać?
3.      Jak dopasować dobre spodnie robocze?
4.      Czym jest obuwie robocze?
5.      Czym się charakteryzuje buty robocze?

Z czego składa się odzież robocza?

Odzież roboczą stosuje się, aby uchronić się przed zabrudzeniami, wypadkami mechanicznymi czy ze względów sanitarnych. Odzież ochronna to inny rodzaj, który wymaga się w ekstremalnych warunkach czy w przypadku pracy z substancjami szkodliwymi dla życia. Niezawodna odzież robocza powinna być wykonana z materiałów wytrzymałych oraz nie powinna przeszkadzać w pracy.  Do odzieży roboczej zalicza się: spodnie, obuwie, kurtki, czy akcesoria, takie jak kask czy rękawice.

Jaki typ spodni roboczych wybrać?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów spodni przeznaczonych do pracy, które różnią się w zależności od wykonywanych zadań i temperatury. Bawełniane spodnie do pasa przeznaczone są do prac lekkich i charakteryzują się wygodą przy pracy wewnątrz i na zewnątrz. Ogrodniczki robocze posiadają szelki, które chronią nerki przed przewianiem i nie zsuwają się z pasa. Innym typem są spodnie monterskie, które są wyposażone w poręczne kieszenie na narzędzia i używane są przez ogrodników, mechaników, czy monterów. Ostatnim typem są spodnie odblaskowe, które sprawdzają się w pracach drogowych, na budowlach, czy na terenach zielonych. Szeroką gamą produktów w dobrej cenie wyróżnia się sklep bhp. Warto zapoznać się z ich ofertą.

Jak dopasować dobre spodnie robocze?

Dobre spodnie robocze są przede wszystkim wygodne. Powinny charakteryzować się odpowiednią długością, elastycznym materiałem i długimi zakończonymi szwami, które dają poczucie bezpieczeństwa. Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę jest krój. Ważne by był dopasowany do wykonywanej pracy. Modele damskie i męskie różnią się krojem, a także stanem. Inną ważną cechą są kieszenie, które doskonale uzupełniają spodnie. W przypadku prac z wieloma narzędziami najlepiej jeśli spodnie mają głębokie kieszenie. Ostatnim aspektem jest cena. Każdy wie, że trochę wyższa cena, pozwoli na dłuższe użytkowanie spodni.

Czym jest obuwie robocze?

Wszelkie buty robocze chronią stopy przed uszkodzeniami fizycznymi. Ich zadaniem jest chronienie stopy przed urazami mechanicznymi, substancjami żrącymi lub skutkami skrajnych temperatur. Obuwie przydaje się w pracach remontowych, budowlanych czy montażowo-instalacyjnych. W ofercie można znaleźć wiele typów obuwia roboczego. Między innymi: trzewiki, wysokie buty, sandały czy półbuty. Te ostanie są idealną opcją, jeśli pracujemy wewnątrz budynku. Trzewiki sprawdzą się na zewnątrz, a sandały ochronne latem lub w gorących pomieszczeniach.

Czym się charakteryzują buty robocze?

Dobrze dobrane buty robocze są odporne na przecięcia oraz silne uderzenia. Powinny mieć trwała i solidną podeszwę, która chroni stopę przed wypadkami. Ważne, aby przednia część buta była wzmocniona, co chroni przed spadającymi przedmiotami. Innymi ważnymi charakterystyką jest antypoślizgowość i wodoodporność. Obuwie robocze powinno być odporne na temperatury. Zimę najlepiej jeśli jest ocieplany, a latem przewiewne. Warto pamiętać, że buty nie powinny być ciężkie, ponieważ uniemożliwią wygodne wykonywanie zadań. Pamiętajmy, że spędzimy w nich wiele godzin w różnych warunkach, dlatego dobrze jest wypróbować je wcześniej.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar