Jadwiga Emilewicz

Jadwiga Emilewicz jako wolontariuszka w punkcie szczepień

Pracuje w największym poznańskim punkcie szczepień na targach, a na koszulce ma przypięty identyfikator z imieniem Basia. Ale to Jadwiga Emilewicz, posłanka i była wicepremier, która pracuje tu jako wolontariuszka.

Pierwsze sygnały o tym, że jest wolontariuszką na targach, dotarły do nas już w lutym. Ale szczepiący się nie byli pewni, bo przecież wszyscy wolontariusze mają na twarzach maseczki, no i identyfikator był z innym imieniem.

Informacji nie potwierdziła też dyrektor biura poselskiego Jadwigi Emilewicz, a z samą posłanką nie udało nam się skontaktować. Szybko okazało się, dlaczego: w punkcie szczepień ma tak dużo pracy, że nie ma czasu na odbieranie telefonów. Na pełnieniu obowiązków wolontariuszki udało się ją przyłapać “Głosowi Wielkopolskiemu”. Do jej obowiązków należy między innymi wypełnianie ankiet i rejestracja pacjentów, często zdarza się jednak, że ludzie, zwłaszcza ci starsi, zwracają się do niej o pomoc. Po wejściu do ogromnej hali, gdzie mają czekać na szczepienie, zazwyczaj czują się nieco przytłoczeni i zagubieni. Życzliwy wolontariusz jest bardzo przydatny.

Jadwiga Emilewicz pracuje na MTP od poniedziałku do czwartku od 8.00 do 12.00 – najczęściej, bo zdarza się też, że jest od 12.00 do 16.00. Wszyscy więc, którym akurat tam przypadło szczepienie, mają szansę na to, że pomoże im przez to przejść była wicepremier i obecna posłanka Jadwiga Emilewicz.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze