Jacek Jaśkowiak o “lex Tusk”: “to skandaliczna próba eliminacji z życia politycznego”

Donald Tusk, Jacek Jaśkowiak, Rafał Grupiński fot. K. Adamska

Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy zwanej “lex Tusk”, umożliwiającej powołanie komisji do zbadania rosyjskich wpływów, wywołało powszechne oburzenie polityków opozycji. Głos w tej sprawie zabrał także prezydent Poznania.

Ustawa ma badać ewentualne wpływy rosyjskie na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022 i według opinii opozycji jest aktem prawnym wymierzonym w Donalda Tuska, który był premierem w latach 2007-2014.

Jacek Jaśkowiak napisał na swoim profilu na Facebooku, że “Lex Tusk to skandaliczna próba eliminacji z życia politycznego lidera opozycji Donalda Tuska poprzez pozbawienie go biernego prawa wyborczego. Mam nadzieję, że pomimo haniebnej postawy prezydenta i fikcyjnej roli Trybunału Konstytucyjnego, zakończy się ona niepowodzeniem. Jestem przekonany, że nawet takie zagrania nie uchronią PiS przed porażką w wyborach, a w ciągu 10 lat ujawnione zostaną działania polityków na rzecz Putina. A komu jest do niego mentalnie najbliżej – jest oczywistą oczywistością”.

Internauci jednak wytknęli, że Platforma Obywatelska sama sobie ściągnęła to na głowę, ponieważ nie rozliczyła PiS po poprzednich rządach. Inni są zdania, że jeśli Donald Tusk nie ma nic do ukrycia, to nie musi się niczego bać. Zdaniem kolejnych internautów ustawa jest tylko po to, by zagwarantować partii zwycięstwo w nadchodzących wyborach i nie jest zgodna z Konstytucją.

Podziel się: