Jacek Jaśkowiak fot. UMP

Jacek Jaśkowiak: “Kaczyński liczył, że zmarginalizuje Gowina i Ziobrę”

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, pokusił się o podsumowanie wyborów do Sejmu i Senatu. Polityk PO konsekwentnie broni Grzegorza Schetyny, lidera ugrupowania.

Swoimi przemyśleniami Jaśkowiak podzielił się na Facebooku. Przypomnijmy – ostatnie wybory zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które przekonało do siebie 43,59 proc. wyborców i ma samodzielną większość w Sejmie. W Senacie natomiast większość ma opozycja. Jest to spowodowane różną ordynacją wyborczą do obu izb.

– PiS ma w Sejmie 199 posłów. Kaczyński liczył, że zmarginalizuje Gowina i Ziobrę, a jednemu i drugiemu udało się wprowadzić więcej posłów, niż w poprzednich wyborach (po 18 posłów). Gowin ponadto ma dwóch senatorów ze swojej formacji. Kaczyńskiemu nie udało się wykopać z Sejmu PSL-u. Na prawo nie ma już ściany, tylko Konfederację – opisuje sytuację PiS-u Jaśkowiak.

Jednocześnie prezydent Poznania przyznaje, że Jarosławowi Kaczyńskiemu udaje się dyscyplinować posłów swojego ugrupowania. – U nas w Platformie Obywatelskiej niestety jest inaczej. W obecnej sytuacji jest to w stosunku do Schetyny (Grzegorza, przewodniczącego PO – red.) zwyczajnie niesprawiedliwe, bo gdyby nie jego determinacja w dążeniu do wspólnej listy opozycji do Senatu wspartej samorządowcami, PiS zdobyłby również Senat. To Schetyna otworzył listy KO na osoby z zewnątrz. Od pouczania Schetyny powinni się powstrzymać szczególnie ci, którzy się nie wykazali wynikami w postaci liczby uzyskanych głosów w tych, czy też w innych wyborach – stwierdził Jaśkowiak.

7
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Schetyna i jaskowiak to poziom podobny . Z tym że jaskowiak jest trochę bardziej cwany a Schetyna to mało inteligentny człowiek bez wizji .

Robert Glowacki
Gość
Robert Glowacki

Zajmij się Poznaniem a nie ocenianiem innych

g.g
Gość
g.g

Jaśkowiak zajmij się sprawami miasta. Kariery większej już nie zrobisz. Nie naprawiaj Polaków.

Pelagia
Gość
Pelagia

Jaśkowiaka wywody i tak nie mają znaczenia. Totalna opozycja może sobie tylko POskakać na Placu Wolności.

Pelagia
Gość
Pelagia

Dwie trzecie wyborców Platformy Obywatelskiej chce dymisji Grzegorza Schetyny ze stanowiska szefa PO – wynika z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski.
To samo czeka Jaśkowiaka.

Obiektywnym okiem
Gość
Obiektywnym okiem

To lepiej niech Jaśkowiak powstrzyma się od komentowania, bo polityki to on powinien się uczyć od najlepszych czyli PiS u z Kaczyńskim na czele. Niech zainteresuje się lepiej Poznaniem bo takiego syfu to w tym mieście jeszcze nigdy nie było a mieszkam tu od urodzenia – niestety. Pa_jacus.

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

JJ – specjalista od domysłów kto na co liczył 😀