Inicjacja Polskiego Teatru Tańca fot. Andrzej Grabowski

“Inicjacja” Polskiego Teatru Tańca z prestiżowym wyróżnieniem

„Inicjacja” Polskiego Teatru Tańca otrzymała Nagrodę Lyncha (Lynch Award) dla najlepszego filmu Austin Arthouse Film Festival.

Organizowany w stolicy stanu Texas w USA Austin Art Film Festival dedykowany jest prezentacji filmów krótkometrażowych z całego świata. Pomysłodawcami festiwalu są miłośniczki kina autorskiego i twórczynie filmowe, Elizabeth Tabish and Giselle Marie Muñoz. W centrum uwagi organizatorów znajdują się filmy artystyczne o unikalnej konstrukcji i eksperymentalnym charakterze, kwestionujące schematy i zastane tropy, rzucające wyzwanie oczekiwaniom publiczności i standardom kultury masowej. Festiwal umożliwia artystom podzielenie się swoimi pracami, korzystając z przychylnego dla sztuki klimatu miasta Austin, które cechuje otwartość na oryginalność, kreatywność i niezwykłość.

Przypomnijmy, że „Inicjacja” , wyprodukowana przez Polski Teatr Tańca w 2017 roku, to muzyczno – filmowy eksperyment w reżyserii Iwony Pasińskiej, z hipnotyzującą muzyką Jacka Sienkiewicza i ascetyczną scenografią Andrzeja Grabowskiego, w wykonaniu artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Tej jesieni film prezentowany był kilkakrotnie w USA – podczas Unseen Festival w Denver (20.09), Portland Dance Film Festival (2.10) i Rethink Dance Film Festival w Fargo (8.10). Znalazł się także w programie Nice Dance Film 2019 (11.10) w Nicei oraz 6th International Meeting on Video-dance and Video-performance w Walencji.

Jest to kolejne ważne wyróżnienie dla filmu po nagrodzie głównej Best of Fest na Arts Triangle Dance Film Festival w Dallas, nagrodzie głównej w kategorii „Najlepszy film zagraniczny” w 3. edycji Mexico City Videodance Festival, pierwszej nagrodzie w kategorii video – art podczas 8. edycji On Art Film Festival 2019 oraz 2 nagrodzie w kategorii „Best Dance or Music Related Film” podczas Annual ReelHeART International Film and Screenplay Festival w Toronto.

 

mat. pras. / fot. Andrzej Grabowski

Dodaj komentarz

avatar