Sprawdzanie zgód TCF
sobota, 27 kwietnia, 2024

Infected Rain, koncert barokowy i święto folkloru. Na co warto się wybrać w Poznaniu 14-17 sierpnia?

Kto został na długi weekend w mieście – nie będzie narzekał na nudę. Koncerty Infected Rain, SPY + JAD, muzyka baroku w plenerze, folklor z całego świata i Święto Wojska Polskiego – wszystko to czeka na zainteresowanych w dniach 14-17 sierpnia.

Poniedziałek, 14 sierpnia

Infected Rain koncert
Klub Pod Minogą ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
14 sierpnia @ 20:00

Od założenia w 2008 roku Infected Rain jest jednym z najciężej pracujących zespołów w świecie mocnych brzmień. Grupa czerpie inspiracje z nowoczesnych metalowych stylów takich jak nu, groove czy metalcore, co w połączeniu z niesamowitą barwą wokalistki Leny Scissorhands daje efekt w postaci energicznej mieszanki.
Szczegóły tutaj

Wtorek, 15 sierpnia

XXI Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE
ul. Mostowa, plac Kolegiacki, Poznań
15 sierpnia @ 10:30 – 15:00

Festiwal “Integracje” odwiedzają zespoły z różnych zakątków świata oraz Polski, dając tym samym możliwość poznania innych kultur mieszkańcom Wielkopolski.
10:30 – Msza Święta – Kościół pw. Wszystkich Świętych, ul. Mostowa,
13:00 – Warsztaty haftu koralikowego Festiwal Dobrego Smaku – Plac Kolegiacki, Poznań
16.45 – warsztaty ludowe dla dzieci – Amfiteatr przy OOK – Wlkp.
17.00 – koncert – Amfiteatr przy OOK – Oborniki Wlkp.

Święto Wojska Polskiego
Plac Wolności, Poznań
15 sierpnia @ 11:00-16:00

Program uroczystości:
11.00-11.50 – uroczystość główną na Placu Wolności w Poznaniu z udziałem jednostek wojskowych Garnizonu Poznań oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych
12.15-13.00 – Mszę Świętą w intencji Żołnierzy Wojska Polskiego do Kościoła Garnizonowego w Poznaniu, ul. Szamarzewskiego 3
10.00-16.00 – piknik wojskowy do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, ul. 3 Pułku Lotniczego.

Kolor Fest Poznań
Polana Harcerza, Poznań
15 sierpnia @ 17:30-20:00

Chcesz przenieść się do kolorowego świata Indii? Weź udział w ten wyjątkowej, barwnej imprezie. Już 15 sierpnia nad Jeziorem Maltańskim odbędzie się Dzień Kolorów Holi. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników 9 kolorów Holi, które po odliczaniu zostaną wyrzucone w powietrze i pokryją całą Polanę Harcerza. Do tego, na gości czeka kolorowa wata cukrowa, a to wszystko w towarzystwie najlepszej muzyki.

VII Koncert Operowy nad Wartą – Barok bez końca
Ogród Szeląg, Poznań
15 sierpnia 18:00 – 22:00

“Barok bez końca” to wokalno-instrumentalne wydarzenie. Na plenerowej scenie wystąpi Nicolas Spanos, światowego formatu kontratenor, któremu będzie towarzyszyć barokowy zespół kameralny “Pohlnische Capelle” pod przewodnictwem dr Mikołaja Zgółki. W programie największe przeboje wokalne Antonio Vivaldiego, Johanna Adolfa Hassego i G.F. Haendla, przedzielone symfoniami i koncertami barokowymi.

Straszne historie – Chwaliszewo i Ostrów Tumski
Plac Kolegiacki, Poznań
15 sierpnia @ 19:00 – 21:00

Po zapadnięciu zmroku można przekonać się, że Poznań to miasto zjaw i duchów i że wydarzyła się w nim niejedna przerażająca historia. Jaka ulica potrafi nastraszyć samą nazwą, w jakich okolicznościach koronowane głowy niemal straciły życie, kto straszył w katedrze, a kto nad brzegiem Warty, gdzie polała się krew i których miejsc lepiej było kiedyś unikać – tego wszystkiego dowiemy się podczas spaceru.
Przewodnik (Piotrek) będzie czekał na wszystkich chętnych we wtorek 15.08 o godzinie 19 na placu Kolegiackim, zakończenie na Moście biskupa Jordana. Uwaga! Z racji tematyki spaceru prosimy rozważyć udział osób poniżej 16 roku życia. Spacery odbywają się w konwencji “freewalking tour” – wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

SPY + JAD
Klub Pod Minogą ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
15 sierpnia @ 20:00

Założony na początku 2020 roku Spy konsekwentnie buduje swoją pozycję jako jednego z najciekawszych zespołów na amerykańskiej scenie hc. Jadu dzisiaj już raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Po wydaniu swojego ostatniego, rewelacyjnie przyjętego albumu “Ból” grupa wystą na europejskich koncertach u boku Full Of Hell i Sanguisabogg, a w maju zagrała już drugą w swojej karierze trasę po Stanach Zjednoczonych, u boku Spy właśnie.
Szczegóły tutaj

Środa, 16 sierpnia

XXI Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE
Klub na Fali, Plaża Wilda, Poznań
16 sierpnia @ 17:00

Festiwal “Integracje” odwiedzają zespoły z różnych zakątków świata oraz Polski, dając tym samym możliwość poznania innych kultur mieszkańcom Wielkopolski. 16 sierpnia organizatorzy zapraszają na Turniej ów Tradycyjnych “Pierścieniówka” – Klub na Fali, Plaża Wilda, Poznań.

Poznańskie Śpiewogranie – ognisko czwarte
Rojber Plaża, Poznań
16 sierpnia @ 19:00

Kolejna odsłona naszych spotkań nad rzeką! Widzimy się przy ognisku nad Wartą*, by wspólnie pograć i pośpiewać.
W repertuarze dominuje piosenka poetycka, turystyczna, autorska i szanty. Zabierajcie głosy, gitary i inne instrumenty! Z pogodą bywa różnie, dlatego zastrzegamy sobie możliwość przeniesienia spotkania do Rojber Pub w wypadku prognozy dużych opadów deszczu.

Denat – koncert w ramach cyklu Demostacja
KontenerART, ul. Ewangelicka, Poznań
16 sierpnia @ 20:00

Denat to kwintet składający się z czterech żywych muzyków oraz jednego nieboszczyka, czyli w sumie kwartet. Materiał “Piosenki kryminalne” to muzyczny hołd, jaki oddają szeroko pojętym zagadnieniom związanym z łamaniem prawa. Całość przyprawiona szyderczym humorem.

Czwartek, 17 sierpnia

Bogdan Narloch i Roman Gryń – recital organowy w ramach cyklu Staromiejskie Koncerty Organowe
Fara Poznańska, ul. Gołębia 1, Poznań
17 sierpnia @ 19:30

Program:
Marc- Antoine Charpentier (1643- 1704) Preludium z Te Deum (trąbka+org)
J.S. Bach (1685-1750) – Arioso z Kantaty “Ich steh mit einem Fuß im Grabe”BWV 156 (trąbka+organy)
Mieczysław Surzyński (1866-1924) – Chaconne op. 14 (organy)
Fryderyk Chopin (1818-1849) – Etiuda op. 10 nr 3 (trąbka+organy)
Ennio Morricone (1928-2020) – Obój Gabriela z filmu “Misja” (trąbka+organy)
Max Reger (1873-1916) – Variationen und Fuge über “God Save the King” (organy)
Marek Czerniewicz (*1974) – “For My Godfather” na flugelhorn i organy
Dale Wood (Wojtkiewicz) (1934-2003) – “Come, Ye Disconsolate”
Karol Kurpiński (1785-1857) – Cavatina (trąbka+organy)
Bogdan Narloch jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie organów prof. Leona Batora. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie oraz Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku.
Roman Gryń należy do wybitnych polskich wykładowców i wirtuozów trąbki. Po zakończonych studiach Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie doskonalił swoje umiejętności u wybitnych pedagogów m.in. u Tiemofieja Dokshicera i Edwarda Tara w Bayreuth. Jest laureatem Konkursu Młodych Trębaczy w Pabianicach (1980) oraz Konkursu Gry na Trąbce w Gdańsku (1985).

Źródło: mat. pras.
Strona głównaKulturaInfected Rain, koncert barokowy i święto folkloru. Na co warto się wybrać...