stół, Wigilia

Ile osób będzie mogło zasiąść do Wigilii? Jest rozporządzenie

Od 28 listopada, zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób – oprócz zapraszających na imprezę. Dotyczy to także Wigilii.

Rząd przyjął rozporządzenie, zgodnie z którym w imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób – do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą. Obostrzenia obowiązują do 27 grudnia, a więc także w czasie Bożego Narodzenia. Oznacza to, że w Wigilii i innych spotkaniach świątecznych oprócz domowników może wziąć udział tylko 5 zaproszonych z zewnątrz osób.

Chodzi o to, jak niejednokrotnie wyjaśniał minister zdrowia Adam Niedzielski, by unikać zgromadzeń i spotkań towarzyskich, bo to właśnie one stwarzają największe ryzyko zakażenia koronawirusem – a w czasie Bożego Narodzenia Polacy powszechnie spędzają czas z rodziną i spotykają się przy świątecznym stole. W tym roku, jak apeluje rząd, święta wszyscy powinni spędzić w jak najwęższym gronie. Dla bezpieczeństwa.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze