Gruz na chodniku w Poznaniu. Interwencja straży miejskiej

Mieszkańcy osiedla Orła Białego w Poznaniu zgłosili straży miejskiej górę gruzu, która znalazła się na chodniku w wyniku prowadzonych prac remontowych i która uniemożliwiała im swobodne korzystanie z chodnika.

Strażnik rejonowy z Referatu Nowe Miasto zareagował na zgłoszenie mieszkańców i przystąpił do działania. W toku interwencji ustalono, że pracownicy sklepu poddawanego remontowi wyrzucili gruz bezpośrednio na przyległy chodnik.

Konsekwencje dla osób odpowiedzialnych były natychmiastowe. – „Taka pozorna oszczędność nie popłaca – mandaty karne na łączną kwotę 1000 zł, natychmiastowy wynajem kontenera i niezwłoczne usunięcie gruzu, to konsekwencje zaniechania obowiązków przy prowadzeniu prac remontowo – budowlanych” – opisują strażnicy miejscy.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców o zgłaszanie podobnych incydentów, aby wspólnie dbać o bezpieczeństwo i estetykę przestrzeni miejskiej.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPoznańGruz na chodniku w Poznaniu. Interwencja straży miejskiej