Grodzisk Wielkopolski fot. UM Grodzisk

Grodzisk: Dyrektor sanepidu odwołany ze stanowiska

Niewłaściwe wykonywanie obowiązków – z takiego powodu został odwołany ze stanowiska Ryszard Ber, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Wielkopolskim. Przez Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu.

Jak informuje portal grodzisk.naszemiasto.pl, odwołanie dyrektora odbyło się przez telefon i nastąpiło zupełnie nieoczekiwanie. Takiego zdania jest przynajmniej grodziski starosta Mariusz Zgaiński, który określa współpracę z dyrektorem jako bardzo dobrą, a samego dyrektora nazywa rzetelnym i profesjonalnym,

Starosta nie wie, dlaczego dyrektor został odwołany. Otrzymał tylko informację, że odwołanie nastąpiło z powodu “niewłaściwego wykonywania obowiązków”. Jak przekazała portalowi przez swoją rzeczniczkę Jadwiga Kuczma, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, dyrektor miał nie wykonać polecenia służbowego w związku ze zwalczaniem koronawirusa, co mogło narazić mieszkańców na niebezpieczeństwo.

Rzeczniczka zdementowała także informację, jakoby odwołanie dyrektora nastąpiło z pomocą wiadomości SMS. To była tylko dodatkowa informacja, bo dyrektor dostał wypowiedzenie pisemnie.

To kolejne zwolnienia w wielkopolskim sanepidzie od czasu gdy stanowisko zajęła Jadwiga Kuczma.  Do czasu powołania nowego dyrektora grodziską stacją będzie kierował szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu. Kiedy zostanie wybrany nowy dyrektor – nie wiadomo.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze