walka z koronawirusem 1 fot. WBOT

Gostyń: Zakażenia koronawirusem w drugim DPS

Zakażenia koronawirusem w drugim domu pomocy społecznej powiatu gostyńskiego, a także u pacjenta tamtejszego szpitala – zakażonych jest 72 podopiecznych i pracowników domu w Rogowie oraz 46 w Chumiętkach.

Powiatowy Sztab Kryzysowy pracuje pełna parą, a od dziś w całym powiecie obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa, bo jest w żółtej strefie.

W Chumiętkach wprowadzono podobne środki ostrożności co w Rogowie, jak poinformowało starostwo powiatowe w Gostyniu. Zakażenie potwierdzono u 37 pensjonariuszy i 9 pracowników. Placówka jest w pełnej izolacji, nikt nie może do niej wejść ani z niej wyjść, dodatkowo osoby zakażone w samym obiekcie przebywają w odizolowanej części. Placówka, podobnie jak Rogowo, otrzymała dodatkowe wsparcie w postaci sprzętu: kombinezonów, gogli, środków dezynfekcyjnych i środków czystości. Także tam personel zmienia się rotacyjnie, mieszkając na terenie placówki podczas pracy.

Zakażony koronawirusem okazał się także jeden z pacjentów oddziału wewnętrznego gostyńskiego szpitala. Oddział został objęty izolacją, a przyjęcia pacjentów – wstrzymane. Pracownicy i pacjenci już przeszli testy – teraz czekają na wyniki. Dopóki nie przyjdą, placówka będzie pracowała na obecnych zasadach.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze