policja fot. Sławek Wąchała

Gniezno: Wziął bluzę ze sklepu i nie chciał za nią zapłacić

W jednym z gnieźnieńskich marketów mężczyzna wziął z półki bluzę z polaru i nie zamierzał za nią zapłacić. Ochroniarzowi, który go zatrzymał, groził zabiciem i szarpał się z nim do przybycia policji.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Do zdarzenia, które zostało zakwalifikowane jako przestępstwo kradzieży rozbójniczej, doszło 14 października przed południem w jednym z marketów w Gnieźnie. Sprawca najpierw zabrał ze sklepowej półki polarową bluzę o wartości prawie 50 zł, a następnie nie płacąc, ruszył w kierunku wyjścia.

Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który stanął na drodze złodzieja. Interwencja ochroniarza nie powstrzymała mężczyzny, który zaczął się szarpać z ochroniarzem i grozić mu śmiercią, nie wypuszczając jednak ukradzionej bluzy. Ochroniarzowi udało się jednak obezwładnić złodzieja i przytrzymać do przyjazdu policji.

Sprawca okazał się 42-letnim Ukraińcem. Policjanci doprowadzili go do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, gdzie ustalili, że ma na sumieniu nie tylko kradzież bluzy. Tego samego dnia na ulicy Warszawskiej w Gnieźnie ukradł telefon, który zresztą miał przy sobie. Śledczy ustalili również, że na terenie województwa wielkopolskiego prowadzone są inne postępowania o kradzieże, których miał się dopuścić aresztowany Ukrainiec.

15 października prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa, a następnego dnia Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt. 42-latkowi za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

KPP Gniezno, el

Dodaj komentarz

avatar