Gniezno: Będą dwa nowe domy dziecka

Starosta gnieźnieński chce wybudować dwa nowe domy dziecka. Obecne siedziby placówek w Gnieźnie i Trzemesznie zostaną sprzedane jeszcze w tym roku.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Obecne siedziby obu placówek są za duże i ani wielkością, ani rozkładem wnętrz nie odpowiadają modelowi rodzinnemu takich domów określonych w ustawie z 2011 roku, o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Samorząd, zgodnie z wymogami ustawy ma czas na zmianę tego stanu rzeczy jeszcze do końca tego roku – postanowił więc sprzedać oba budynki i w zamian wybudować nowe, zaprojektowane już pod tę konkretną funkcję.

Jak informuje Radio Poznań, domy będą wyglądać jak każdy inny dom rodzinny, nie będzie tam pokojów dyrektorów czy nauczycielskiego, tylko pokoje dla podopiecznych, a także salon i kuchnia – jak to w domu. Każdy z domów będzie miał powierzchnię około 220 metrów kwadratowych, więc nawet spora gromadka dzieci – a w każdym, zgodnie z ustawą, może mieszkać najwyżej czternaścioro – wygodnie się tam pomieści. Co prawda w obu placówkach przebywa dziś 53 dzieci, a w nowych będzie miejsce tylko dla 28 – jednak samorząd wyliczył, że pozostali podopieczni albo się usamodzielnią, albo trafią do rodzin zastępczych lub adopcji.

Placówki powstaną przy ulicy M. Konopnickiej w Gnieźnie na dwóch 900-metrowych działkach, co dodatkowo jeszcze powiększy komfort mieszkania o ogród.

el

Dodaj komentarz

avatar