Gniezno: 19-latek zatrzymany za kradzież samochodów. Jego wspólnikiem był… 14-latek

zatrzymany 19-latek fot. KPP Gniezno
Policjanci z Gniezna zatrzymali 19-latka, który ma być odpowiedzialny za kilka kradzieży samochodów oraz inne przestępstwa.

Nastolatek musiał się meldować na posterunku policji po tym, jak w zeszłym tygodniu złapano go w kradzionym samochodzie. Dozór policyjny nie powstrzymał go natomiast przed próbą dokonania kolejnej kradzieży.

– W nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 grudnia) wspólnie z 14-letnim kolegą ukradli wraz z kluczykami zaparkowany przy ul. Swarzędzkiej w Gnieźnie samochód marki Dacia Sandero. Jadąc skradzionym autem, w miejscowości Lednogóra doprowadzili do dachowania, po czym porzucili pojazd. W pozostawione na środku drogi auto uderzył kierowca iveco, na szczęście nie odnosząc obrażeń. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani przez gnieźnieńskich policjantów. Po raz kolejny 19-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych – tłumaczą policjanci z Gniezna.

Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że tym razem 19-latek zostanie tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 14-latkiem ma się zająć Sąd Rodzinny.