Gdzie w Poznaniu można rozpalić grill, a gdzie ognisko?

Rzeka Warta Cybina wieczór fot. Sławek Wąchała

W Poznaniu są wyznaczone miejsca, w których można rozpalić grilla lub ognisko – poza własną posesją. Gdzie w takim razie można to zrobić, nie narażając się na złamanie prawa i mandat? Sezon grillowy właśnie się rozpoczyna, więc warto to wiedzieć.

Grillować można na terenach nadwarciańskich, a pozostawienie miejsca w porządku po urządzonym pikniku ułatwiają pojemniki na odpady, w tym 16 betonowych koszy na popiół i żar z grilla. Wszystkie stoją wzdłuż Warty, znajduje się tam też 135 dużych pojemników na szkło, odpady zmieszane czy tworzywa sztuczne i papier. Będą one stały nad rzeką do końca września.

Grillować można także na terenach nad jeziorami Rusałka oraz Strzeszynek. Zarządzające nimi Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wyznaczyły tam specjalne strefy dla grillujących. Z kolei nad jeziorem Kierskim mieszkańcy mają do dyspozycji wiatę na ognisko.

Zarząd Zieleni Miejskiej także wyznaczył tereny, na których można zorganizować ognisko: to polana biwakowa przy parku Szelągowskim (ul. Nadbrzeże), przy ściance wspinaczkowej przy ul. Hlonda oraz na Szachtach na Świerczewie. Trzeba jednak pamiętać, by zamiar rozpalenia ogniska zgłosić do ZZM – choćby po to, by nikt inny nie zajął miejsca, co może się zdarzyć przy bardziej popularnych terminach.

Ognisko zgodnie z prawem można także rozpalić w dwóch wyznaczonych miejscach nad jeziorem Swarzędzkim, przy leśniczówce oraz na polanie – tu terminy można uzgodnić pod numerem telefonu 512 387 207. Kolejne miejsca to Dębina przy punkcie gastronomicznym (kontakt do administratora terenu tel. 505 142 122) oraz Las Marceliński w okolicy leśniczówki (tel. 518 796 513). Ognisko można także rozpalić pod wiatą nad jeziorem Strzeszyńskim (tel. 512 386 975).

Władze miasta przypominają, że organizując grilla lub ognisko, należy pamiętać o pozostawieniu porządku na terenie piknikowym i wyrzuceniu śmieci do odpowiednich koszy. Za zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat do 500 zł.

Podziel się:

Ostatnio dodane: