Gdzie i jak bezpiecznie kupić używany smartfon?

Używany telefon wielu osobom kojarzy się z niską jakością i ograniczoną wydajnością, jednak zakup sprzętu z drugiej ręki może być w wielu przypadkach opłacalny. Za mniejsze pieniądze w Poznaniu i innych miejscowościach w Polsce można bowiem nabyć urządzenie prawie nieużywane, a o lepszych parametrach niż nowy egzemplarz. Trzeba tylko pamiętać, że transakcja różni się nieco od tego kupna fabrycznego urządzenia. Na klientów czyha wiele pułapek, dlatego warto przeczytać poniższy tekst i sprawdzić, jak postępować, żeby uniknąć problemów i cieszyć się funkcjonalnością wybranego smartfona.

Autoryzowane punkty sprzedaży telefonów z drugiej ręki

Jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań jest udanie się do wybranego autoryzowanego punktu sprzedaży smartfonów w Poznaniu. Takie firmy zajmują się weryfikacją techniczną telefonów i pozyskują wszelkie niezbędne informacje, które są potrzebne do potwierdzenia, że dany sprzęt może zostać legalnie sprzedany. W związku z tym trzeba jednak liczyć się z relatywnie wysokimi cenami używanych urządzeń.

Platformy internetowe

Zakup używanego telefonu przez Internet również jawi się jako wygodny, ponieważ aby przeglądać dziesiątki dostępnych na portalach modeli, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Tutaj pojawia się jednak kłopot z efektywną weryfikacją stanu telefonu i dotyczącej go dokumentacji. Koniecznie poproś więc o zdjęcia z bliska, żeby uniknąć przykrej niespodzianki w postaci uszkodzeń, których nie było widać na fotografiach wstawionych przez sprzedającego.

Wyjątkowo istotne jest też to, żeby oferujący przedstawił Ci dowód zakupu stanowiący potwierdzenie, że telefon jest jego własnością. Jeśli chcesz kupić używany smartfon w dobrej kondycji, zapoznaj się również z dokumentacją zawierającą historię usterek i napraw. Jeśli sprzedający niechętnie będzie chciał podzielić się tą informacją, powinno wzbudzić to Twoje podejrzenia. W takiej sytuacji lepiej dopłacić i kupić nowy model, np. w ramach abonamentu telefonicznego, który dobierzesz dzięki stronie https://komorkomat.pl/abonament/.

Komis telefonów komórkowych

Komis telefonów to kolejne miejsce, gdzie można kupić smartfon, najczęściej w atrakcyjnej cenie. Nie ona powinna być jednak najważniejsza, a modele oferowane na wyjątkowo korzystnych warunkach wręcz powinny wzbudzić Twoją czujność. Przed odwiedzeniem danego salonu w Poznaniu poczytaj opinie o nim, co pozwoli Ci ominąć lokalizacje o gorszej renomie. Wybierając telefon dokładnie go obejrzyj i zwracaj uwagę na ekran, krawędzie czy stan obudowy.

Zapytaj o ewentualne naprawy i zapoznaj się z wszelką dostępną dokumentacją. Gdy brakuje kluczowych informacji, nie ryzykuj i zrezygnuj z transakcji. Jeżeli jakiś model wpadnie Ci w oko, nie działaj pod wpływem chwili, ale poświęć czas na upewnienie się, że naprawdę jest warty swojej ceny. W tym celu poproś sprzedawcę o uruchomienie urządzenia – przetestuj jego pracę, sprawdź działanie aparatu, głośników i zapoznaj się ze specyfikacją oraz informacjami dostępnymi w zakładce ustawień.

Nie zapomnij o numerze IMEI

Numer IMEI to specjalny, indywidualny kod przypisany do urządzenia, który jest wykorzystywany podczas weryfikacji legalności jego pochodzenia. Poszczególne cyfry zawierają także informacje o pochodzeniu sprzętu. Sprawdzenie numeru jest więc koniecznością, jeśli nie chcesz zakupić skradzionego smartfonu. Posiadanie modelu, którego kradzież została zgłoszona, może wiązać się z wieloma przykrymi konsekwencjami, a nawet odpowiedzialnością karną, mimo że jako kupujący nie masz o tym fakcie żadnej wiedzy. Jak więc zweryfikować bezpieczeństwo danego modelu pod tym kątem? Wystarczy, że odwiedzisz stronę imeipro.info i wpiszesz kod do wyszukiwarki. Po więcej informacji na temat smartfonów i najnowszych technologii zapraszamy do serwisu https://komorkomat.pl/.

Artykuł sponsorowany