niedziela, 25 lutego, 2024

Ferie zimowe. Co można robić w Poznaniu?

Młodzi mieszkańcy Poznania mogą spędzić ferie zimowe w wyjątkowo atrakcyjny sposób – od odkrywania tajników kodowania, przez warsztaty podróżnicze, po spotkania z lemurami w zoo. Wszystko to za sprawą bogatej oferty edukacyjnej i rozrywkowej przygotowanej przez miejskie instytucje kultury i sportu.

Ferie zimowe w Poznaniu, trwające od 12 do 25 lutego, obfitują w różnorodne zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży. Centrum Kultury Zamek zaprasza na podróże po świecie bez wychodzenia z miasta. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić kultury różnych narodów, zasmakować w egzotycznych potrawach i poznać niezwykłe zakątki globu. Dla miłośników twórczości manualnej przygotowano warsztaty upcyklingowe, gdzie z odpadów powstaną oryginalne przedmioty dekoracyjne. Dodatkowo, oferta CK Zamek obejmuje spektakl teatralny, potańcówkę z muzyką na żywo oraz pokazy filmowe.

Biblioteka Raczyńskich włącza się do ferii literackimi warsztatami inspirującymi do odkrywania świata literatury i podróżowania. Dzieci będą mogły zgłębić tajniki wypraw polarnych i afrykańskich przygód, a także samodzielnie stworzyć przybornik podróżnika. W Muzeum Archeologicznym młodzi pasjonaci historii odkryją “Magię Renesansu”, a Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaoferuje gry, warsztaty i spacery o tematyce historycznej.

Dla aktywnych fizycznie Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały zajęcia na basenach i lodowiskach, gdzie dzieci będą mogły skorzystać z lekcji pływania oraz innych zabaw wodnych. Dodatkowo, w ramach Akcji Zima, określone godziny korzystania z basenów i lodowisk są bezpłatne dla uczniów do lat 17.

Centrum Szyfrów Enigma zaprasza na warsztaty, które pozwolą uczestnikom zanurzyć się w świecie kodowania i robotyki, a Nowe Zoo organizuje interaktywne warsztaty poświęcone zwierzętom. W Starym Zoo z kolei można wziąć udział w prelekcjach oraz spacerach edukacyjnych.

Poznańskie Centrum Świadczeń oferuje spotkania z przedstawicielami różnych, fascynujących profesji, co pozwoli dzieciom poszerzyć swoje horyzonty i może zainspirować do przyszłej kariery zawodowej.

Szczegóły dotyczące tych wydarzeń można odnaleźć na stronach internetowych instytucji, które je organizują. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia naszego kalendarz, który można znaleźć tutaj (kliknij).

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańFerie zimowe. Co można robić w Poznaniu?