Dwie osoby zostały pobite w parku. Jedna trafiła do szpitala

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Mężczyzna w średnim wieku i nastolatek zostali napadnięci i dotkliwie pobici przez trzech młodych mężczyzn podczas spaceru w parku miejskim. Łupem napastników padły telefony komórkowe, portfele i dokumenty. Policja zatrzymała już trzech podejrzanych o te rozboje.

Do obu napadów doszło pod koniec czerwca późnym wieczorem w parku Miejskim w Gnieźnie.
“Do mężczyzny w średnim wieku idącego przez park podbiegło 3 młodych osobników, którzy przewrócili go na ziemię, skopali po całym ciele, zabrali telefon, plecak, powerbank, dokumenty, itp., po czym oddalili się” – relacjonują gnieźnieńscy policjanci. – “Pokrzywdzony doznał licznych złamań kości czaszki i twarzoczaszki. Został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu. Krótko po napaści na mężczyznę w pobliżu ci sami sprawcy napadli na nastolatka wracającego do domu. Jeden ze sprawców uderzył go pałką teleskopową w nogę i zażądał wydania telefonu komórkowego wraz ze słuchawkami przez które chłopak słuchał muzyki. Po zabraniu mu przedmiotów napastnicy wsiedli do srebrnego audi i odjechali. Małoletniemu została udzielona pomoc medyczna, na szczęście nie było potrzeby hospitalizacji”.

Funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego wspólnie z policjantami kryminalnymi wytypowali i zatrzymali podejrzanych o ten napad trzech mężczyzn: 19-letniego gnieźnianina i dwóch mieszkańców gminy Gniezno w wieku 21 i 22 lat. Wszyscy trzej zostali zatrzymani i usłyszeli dwa zarzuty rozboju. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia, a sprawa jest rozwojowa, jak uważają policjanci. Zatrzymani mogą wkrótce usłyszeć kolejne zarzuty, o przestępstwa przeciwko mieniu i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podziel się: