Dwie kradzieże jednego dnia. „Najwidoczniej mało mu było wrażeń”

policja fot. Sławek Wąchała

Kradzież roweru, pieniędzy z kasy lokalu gastronomicznego oraz produktów ze sklepu spożywczego. Trzcianeccy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzieże o łącznej wartości ponad 7 tys. zł.

21 lipca przed godziną 23 policjanci z trzcianeckiego komisariatu zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jednym z miejscowych lokali gastronomicznych.

„Z ustaleń mundurowych wynikało, że młody mężczyzna, wykorzystując nieuwagę pracownicy, ukradł z kasy 1900 złotych, po czym uciekł” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Trzciance. – „W trakcie prowadzonych czynności do zdarzenia okazało się, że to 21-letni mieszkaniec Trzcianki, który był już tego dnia zatrzymany przez funkcjonariuszy, w związku z wcześniejszą kradzieżą roweru wartego 5 tysięcy złotych. Mężczyzna po przesłuchaniu i usłyszeniu zarzutów za to przestępstwo został zwolniony, ale najwidoczniej mało było mu wrażeń, skoro dopuścił się kolejnych kradzieży. Najpierw w sklepie spożywczym, skąd zabrał produkty warte blisko 100 złotych, a następnie w lokalu gastronomicznym”.

Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka 22 lipca nad ranem i przedstawili mu kolejne zarzuty. Udało im się odzyskać również znaczną część skradzionej przez niego gotówki oraz rower, który oddali właścicielowi. Mężczyzna odpowie teraz za wszystko przed sądem.

Podziel się: