Dwie 31-latki podejrzane o okradzenie seniorki. Zatrzymała je policja

policja fot. Sławek Wąchała

Najpierw kobieta zaproponowała pomoc w niesieniu zakupów, później poprosiła o możliwość skorzystania z toalety, a potem ukradła 4700 zł i 1300 euro. Tak, według ustaleń policji, przebiegła kradzież w jednym z mieszkań w Śremie.

Śremscy kryminalni zatrzymali dwie 31-letnie kobiety, mieszkanki województwa dolnośląskiego, które są podejrzane o to, że okradły 78-letnią śremiankę, mieszkankę Jezioran. Do kradzieży doszło 17 stycznia, a sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Śrem.

– Z ich ustaleń wynikało, że 78-letnia śremianka w miniony wtorek, 17 stycznia rano, robiła zakupy na osiedlu Jeziorany – wyjaśnia Ewa Kasińska z zespołu prasowego śremskiej policji. – Kiedy z nich wracała i trzymała w rękach dwie reklamówki, to podeszła do niej jakaś kobieta i chciała jej pomóc. Seniorka nie dała jej reklamówek z zakupami, ale mimo to nieznana kobieta cały czas z nią szła i rozmawiała. Gdy kobiety dotarły do miejsca zamieszkania 78-latki, to nieznajoma poprosiła o możliwość skorzystania z toalety. Seniorka wyraziła zgodę i obie weszły do jej mieszkania. Kiedy nieznajoma wyszła z toalety, to seniorka usłyszała, że w łazience jest odkręcona woda, więc od razu tam poszła. Faktycznie okazało się, że woda pod prysznicem była odkręcona i wylewała się na całą łazienkę. W pewnym momencie drzwi do toalety otworzyła też nieznajoma i powiedziała, że musi już iść, po czym wybiegła z mieszkania. Wówczas seniorka przypomniała sobie, że w sypialni, w torebce prezentowej, zostawiła pieniądze w kwocie 4 700 złotych oraz 1 300 euro i zaraz poszła sprawdzić czy nieznajoma ich nie zabrała. Okazało się, że wszystkie pieniądze zniknęły.

Kobieta zgłosiła sprawę policji, a kryminalni szybko namierzyli podejrzaną o kradzież, którą okazała się 31-letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego. Kobieta miała przyjechać do Śremu razem z koleżanką tylko po to, by dokonać tu kradzieży. Obie kobiety zostały zatrzymane na Dolnym Śląsku, obie też usłyszały zarzuty i zostały przesłuchane.

Podziel się:

Ostatnio dodane: