Duża awaria wodociągowa w Poznaniu! Autobusy zmieniły trasy!

straż pożarna, zdjęcie ilustracyjne fot. L. Łada

Dziewięć zastępów strażaków ratuje zalane domy i piwnice w rejonie ulicy Podmiejskiej na Starołęce w Poznaniu. Doszło tam do awarii jednej z głównych magistrali wodociągowych Aquanetu. Dwa autobusy miejskie musiały zmienić trasy.

Awarię zauważono 6 lutego około 4.00 rano. Zalane zostały domy na ulicy Podmiejskiej i Warownej, piwnice i same ulice – do tego stopnia, że kursujące tam autobusy linii nr 189 i 194 musiały zmienić trasy.

„Z powodu awarii wodociągowej od godziny 4.30 ul.Warowna została zamknięta dla ruchu kołowego co skutkuje zmianą trasy linii 189 i 194” – informuje MPK Poznań. – „Linia 189 w obu kierunkach pojedzie ul. Gołężycką do ul. Obodrzyckiej i ominie przystanek „Warowna” w relacji Unii Lubelskiej – Minikowo. Linia 194 w obu kierunkach pojedzie ul. Gołężycką do ul. Obodrzyckiej i ominie przystanek „Warowna”.

Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej usuwających skutki awarii i wypompowujących wodę z budynków oraz ekipy techniczne Aquanetu, usuwające samą awarię. Na miejsce został podstawiony beczkowóz z wodą pitną. Jak długo potrwają utrudnienia i jakie szkody wyrządziła awaria – jeszcze nie wiadomo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: