Duża awaria w centrum Poznania. Tramwaje zmieniły trasy!

Skrzyżowanie Most Dworcowy fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

„W związku z koniecznością awaryjnej naprawy torowiska na węźle Most Dworcowy od godziny 9:45 zmianie uległy trasy linii tramwajowych 2, 5 i 18” – poinformowało MPK Poznań 28 grudnia. Prace naprawcze już trwają.

Do awarii doszło około 9.30, co zauważyli pasażerowie, jadący tramwajami od Kaponiery do Mostu Dworcowego. Utworzył się tam spory tramwajowy korek. Jak poinformowało MPK Poznań, na węźle Most Dworcowy doszło do awarii torowiska. Będzie naprawiane „pod ruchem”, czyli bez wyłączania z ruchu tego fragmentu trasy, jednak trzeba było ograniczyć liczbę kursujących tam pojazdów – a jest ich sporo, bo przez Most Dworcowy kursuje sześć linii tramwajowych.

Dlatego linie tramwajowe nr 2,5 i 18 będą kursowały zmienionymi trasami do czasu usunięcia awarii.

Jak informuje MPK na swojej stronie, linia numer 2 od przystanku Most Dworcowy, pojedzie ulicą Głogowską, Hetmańską i od węzła Traugutta wróci na swoją trasę do pętli Dębiec PKM. Powrót bez zmian.

Linia numer 5 z pętli Górczyn PKM pojedzie objazdem ulicami: Hetmańska, 28 czerwca 1956 r., Górna Wilda i od węzła Półwiejska wraca na swoją trasę do pętli Unii Lubelskiej. Powrót bez zmian.

Linia numer 18 z pętli Ogrody od przystanku Most Dworcowy pojedzie objazdem ulicami: Głogowska, Hetmańska, 28 czerwca 1956 r., Górna Wilda i od węzła Półwiejska wraca na swoją trasę do pętli Franowo. Powrót bez zmian.

Linie 6, 10 i 12 kursują bez zmian w obu kierunkach.

Podziel się:

Ostatnio dodane: