DPS dostał cebulki i bulwy. “Zasadzą kwiaty wiosną, aby upiększyły ogród”

kwiaty dla DPS fot. UMP

Dalie i tulipany upiększą okolicę Domu Pomocy Społecznej nr 1 na Strzeszynie Greckim oraz ogród Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Bulwy dalii oraz cebulki tulipanów zostały przekazane placówkom przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

Na wielu skwerach i rabatach w Poznaniu można podziwiać kwiatowe kompozycje, których autorami są pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej. Rośliny są wymieniane, by kompozycje cieszyły też oko różnorodnością, poza tym nie wszystkie kwiaty mogą zimować w gruncie. Przykładem jest meksykańska dalia, która choć kwitnie w Polsce od czerwca do pierwszych przymrozków, to jednak nie jest w stanie przezimować w gruncie. Ponieważ jest rośliną wieloletnią, jesienią trzeba wykopać ich bulwy korzeniowe, oczyścić z łodyg i liści i przechować przez zimę w chłodnym pomieszczeniu, w pojemnikach z ziemią. Wiosną może je posadzić ponownie – i to właśnie zrobią pensjonariusze DPS oraz studenci UPP.

“Mieszkańcy DPS zasadzą kwiaty wiosną, tak, aby upiększyły ogród” – informuje miasto na swojej stronie. – “Praca na świeżym powietrzu to dla nich element terapii zajęciowej. Jest to nieodłączny element kompleksowego wsparcia seniorów, zaraz obok opieki medycznej i rehabilitacji. Wspomaga aktywizację, ułatwia wzajemną współpracę i poprawia sprawność manualną. Każdy z mieszkańców DPS, biorąc udział w sadzeniu kwiatów, będzie mógł poczuć satysfakcję z wykonanej pracy”.

Bulwy i cebulki otrzymał także Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – zostaną zasadzone w ogrodzie uniwersyteckim, służącym do celów dydaktycznych.

Źródło: UMP

Podziel się: