Sprawdzanie zgód TCF
niedziela, 5 maja, 2024

Disco na wrotkach i 50 twarzy Greya. Co można robić w Poznaniu 28-30 lipca?

Klub B17 zaprasza na silent disco na rolkach lub wrotkach, Muzeum Broni Pancernej obiecuje niezapomniane wrażenia, Święty Marcin zaprasza na wycieczkę, a Kino Teatr Apollo zaprasza na “50 twarzy Greya”. Szykuje się interesujący weekend.

Piątek, 28 lipca

Zwiedzanie Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu
Muzeum Broni Pancernej, ul. 3 Pułku Lotniczego 4, Poznań
28 lipca @ 10:00

Muzeum Broni Pancernej powstało w latach 1963 – 1964, z inicjatywy gen. dyw. Zygmunta Duszyńskiego. Dzięki staraniom ówczesnego komendanta Oficerskiej Szkoły Wojsk Pancernych płk. dypl. Henryka Kudły oraz ppłk. inż. Zygmunta Szopy – kierownika Cyklu Eksploatacji i Remontu, w budynku obecnej prezentacji zgromadzono pojazdy pancerne różnego typu. W grudniu 2008 kolekcja 37 pojazdów Muzeum została wpisana do Rejestru Zabytków Wielkopolski, a w marcu 2015 roku Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych (a właściwie Izba Tradycji Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych) w Poznaniu zostało przekształcone w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu (oddział Muzeum Wojska Polskiego).
Szczegóły tutaj

Silent Disco na rampie
Klub Muzyczny B17, ul. Bułgarska 17, Poznań
28 lipca @ 20:00

Silent Disco na skateparku zapraszamy na rolkach / wrotkach lub w butach! Dj na żywo, trzy rodzaje muzyki i trzy kolory.
Szczegóły tutaj

Koncert – Chill the fu*k out
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
28 lipca @ 21:00

Fasti i Tribe czyli rezydenci świętej pamięci Starego Kina zagrają ponownie w duecie. Nie ważne, czy jesteście fanami house'u, techno, hip-hopu, muzyki tanecznej czy hardstyle – panowie zaspokoją Wasze muzyczne pragnienia. Ich nieustannie rozwijający się repertuar zaskoczy Was wyjątkowymi remiksami i utworami, które porwą Was w dziką podróż dźwiękową.

Sobota, 29 lipca

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie – “Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego”
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9, Poznań
29 lipca @ 11:00

Ekspozycja jest gestem pomocy i solidarności w ochronie dziedzictwa. Twórczość Jacka Malczewskiego, będąca świadectwem (czasem krytycznym komentarzem) burzliwej i dramatycznej historii Polski, współcześnie staje się świadkiem (i doświadczającym) barbarzyństwa wojny. Symbolicznie podróż tych 34 dzieł jest jak wojenna tułaczka ukraińskich uchodźców w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia.

KLAPS! 50 TWARZY GREYA
Kino Teatr Apollo ul. Ratajczaka 18, Poznań
29 lipca @ 16:00, 19:15

“Klaps!” to “Pięćdziesiąt twarzy Greya” w adaptacji teatru Krystyny Jandy. E. B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje erotyczne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna, oraz Natasha – młodsza wersja E. B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie.
Szczegóły tutaj

Niedziela, 30 lipca

Do zobaczenia na placu Wolności! – Słoń – spektakl dla dzieci
Plac Wolności, Poznań
30 lipca @ 12:00

Przygotowany przez Studio Teatralne Blum spektakl uliczny “Słoń” to wydarzenie dla wszystkich. Główny bohater jest dużym, błękitnym zwierzakiem, który szuka przyjaciół. Spotyka Smoka, Żabę, Krokodyla, Kurę i Motyla, z którymi się zaprzyjaźnia. W ich towarzystwie przemieszcza się w miejskiej przestrzeni. Śpiewa piosenki, przemawia do widzów i zaprasza do wspólnej zabawy. Nikt nie będzie się nudzić!

Finisaż wystawy – oprowadzanie kuratorskie po wystawie “Kenya Hara. Japońskie projektowanie graficzne”
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9, Poznań
30 lipca @ 12:00

To pierwsza w Polsce autorska wystawa jednego z najbardziej uznanych na świecie japońskich projektantów – Kenya Hary. Od 1993 r. związany jest z Nippon Design Center, w ramach którego prowadzi własne studio/think-tank Hara Design Institute. Jest twórcą wielu międzynarodowych wystaw, dyrektorem kreatywnym firmy MUJI, autorem książek łączących design z filozofią życia. Traktując design jako uniwersalną mądrość zgromadzoną w społeczeństwie, planuje i realizuje różne projekty oparte na komunikacji.

Kino, kawiarnia i spacer – przechadzka po ul. Św. Marcin
Zbiórka na Pl. Mickiewicza
30 lipca @ 13:00

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 13.00 na placu Adama Mickiewicza, jest bezpłatna, a poprowadzi ją Karolina Dąbrowska-Wiśniewska, licencjonowany przewodnik miejski. Uczestnicy usłyszą krótką opowieść o historii dzielnicy oraz realizowanego na ulicy Święty Marcin Miejskiego Programu Rewitalizacji.

Listę wszystkich wydarzeń, które odbędą się w weekend, można znaleźć tutaj.

Źródło: mat. pras.
Strona głównaKulturaDisco na wrotkach i 50 twarzy Greya. Co można robić w Poznaniu...