Policja fot. Sławek Wąchała

Czy 10-letni Ibrahim został porwany? Prokuratura w Belgii twierdzi, że to matka go uprowadziła

Jak twierdzi belgijski prokurator, sąd rodzinny w tamtym kraju orzekł, że dziecko ma zostać z w Belgii z ojcem, a nie jechać z matką do Polski.

Informację podał Polsat News i jest to nieoczekiwany zwrot akcji w sprawie porwania chłopca. Przypomnijmy: 10-letni Ibrahim został porwanego w niedzielny wieczór w Gdyni przez ojca, Marokańczyka. Tak zeznała policji jego matka. Za chłopcem został wydany Child Alert, o czym pisaliśmy.

Ponieważ matka uważała, że ojciec chłopca zawiezie dziecko do Belgii – Ibrahim tam się urodził – policja skontaktowała się ze swoimi belgijskimi odpowiednikami. I to oni poinformowali stronę polską, że w październiku 2018 r. tamtejszy sąd wydał wyrok, w którym zadecydował o pozostawieniu dziecka w Belgii z ojcem, a w Polsce z matką w Polsce. I to matka złamała prawo wywożąc syna do Polski.

Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, zapowiedział wystąpienie polskiej strony o dokładne informacje i akty prawne w tej sprawie. Od tego zależą dalsze działania służb.

12
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Grażyna Radziul
Gość
Grażyna Radziul

No tak, kolejny problem dziecka z małżeństwa Polki z mężczyzną o “śródziemnomorskiej urodzie”.

Szakal
Gość
Szakal

“będzie zabawa.. będzie się działo..” z piękny zagraniczny opalony mężczyzna a potem miód zamienia się w gówno i zostaje tylko płacz dziecka

Wojtek
Gość
Wojtek

“pozostawieniu dziecka w Belgii z ojcem, a w Polsce z matką w Polsce.” Ktoś to czyta przed opublikowaniem?

Snapi
Gość
Snapi

Szczerze zero współczucia tak sie zawsze dzieje kiedy amatorki egzotycznej opalenizny szukają wrażeń później płacz i lament proponuje poszukać Polaka i zainwestować w samoopalacz

0pb
Gość
0pb

Polak by takiej błądzi niechciał

Wrocław Śląsk
Gość
Wrocław Śląsk

Porwanie było ale przez patologiczna matkę Polkę ,facet wydaję się sympatyczny a po zatem sąd jest na ojcem widać niebezpowodu

Tun0
Gość
Tun0

Ktoś to w ogóle sprawdza przed wypuszczeniem do sieci? “[…] w październiku 2018 r. tamtejszy sąd wydał wyrok, w którym zadecydował o pozostawieniu dziecka w Belgii z ojcem, a w Polsce z matką w Polsce.” – no proszę Was ludzie, kogo Wy tam zatrudniacie…?

Jolacssgg
Gość
Jolacssgg

Przecież polski sad zawsze przyzna prawa matce, nawet jeżeli jest scierwem, a ojca zniszczy

Holek
Gość
Holek

Popieram Twoja wypowiedź

Jolacssgg
Gość
Jolacssgg

Sad belgijski sprawiedliwy, co ona sobie myśli, w Belgi nie da się zniszczyć faceta tak jak w PL. Teraz ja na 5lat do paki,

Slayer
Gość
Slayer

Matka ma pretensje do służb mundurowych? A o co? Procedura wdrażania Child alert w całej Europie trwa tak samo. Najpierw sprawdzają stan faktyczny, stan prawny i regulacje opieki nad dzieckiem a potem dopiero działa system. Ta matka wydaje mi się mocno podejrzana… Może ona nawet policji sama nie zawiadomiła tylko ktoś z sąsiadów albo jej rodzice…. Dziwne to wszystko coraz bardziej.

Semino
Gość
Semino

Ta matka to ofiara nieudanej operacji plastycznej