Sprawdzanie zgód TCF
środa, 2 lipca, 2025

Cztery osoby ranne w wypadku na DW442. Lądował śmigłowiec LPR

Na drodze wojewódzkiej 442 w miejscowości Gizałki w powiecie pleszewskim doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się tam dwa pojazdy i cztery osoby trafiły do szpitala. Po jedną przyleciał śmigłowiec LPR.

Do wypadku doszło 18 sierpnia około godziny 19.30 na DW442 w Gizałkach (ul. Wrzesińska). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych, a w jednym doszło do pożaru w komorze silnika, którzy ugasili wezwani strażacy.

Gdy na miejsce dotarły służby, trzy osoby były poza pojazdami, jedna natomiast była zakleszczona w samochodzie – strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by ją wydostać ze środka. Wszyscy trafili do szpitala. Po jedną z osób przyleciał smigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu pracowali strażacy z JRG PSP Pleszew, OSP Gizałki, OSP Wierzchy-Leszczyca oraz OSP Tomice. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze policji w Pleszewie.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: Pleszew Nasze Miasto
Strona głównaWielkopolskaPoznańCztery osoby ranne w wypadku na DW442. Lądował śmigłowiec LPR