Co zrobić z psem, gdy wyjeżdżamy?

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, w każdej chwili możemy wybrać się do każdej części świata, jesteśmy jednak wiecznie zabiegani i każdego dnia mamy mnóstwo zadań na głowie. Co zrobić, kiedy chcemy wyjechać na wakacje albo musimy jechać w podróż służbową i nie mamy czasu na opiekę nad swoim ukochanym czworonogiem? Z pomocą przychodzą psie hotele i domowe hotele dla psów. 

Hotele dla psów to miejsca albo organizacje, które pełnią rolę hotelu – tak jak my wyjeżdżając zatrzymujemy się w hotelu tak możemy zostawić w bezpiecznym miejscu naszego zwierzaka, jeśli chwilowo nie możemy zapewnić mu opieki. Powstały również hotele dla psów w Poznaniu, które służą pomocą, gdy jej potrzebujesz.

Tradycyjny hotel dla psów – wady i zalety

+ dużo miejsc noclegowych
+ łatwość znalezienia hotelu dla zwierząt

– częste używanie keneli dla zwierząt
– łączenie wielu psów w jednym miejscu, co może skutkować lękiem i agresją zwierzaka
– dodatkowe wymagania hoteli
– wyższe ceny

Alternatywa dla tradycyjnego hotelu dla psa

Alternatywą dla tradycyjnego hotelu dla psów jest platforma pethomer.com, w Poznaniu znajdziesz na niej opiekunów świadczących opiekę nad psami. Wystarczy, że wybierzesz zakładkę „psi hotel”. Ukaże się przed Tobą lista osób, które mogą zająć się Twoim pupilem. W ramach platformy możesz wysyłać wiadomości i zrobić rezerwację na opiekę nad psem lub kotem.

Domowy hotel Pethomer – wady i zalety  

+ opiekunowie są zweryfikowani i sprawdzeni
+ niższa cena, niż w tradycyjnym hotelu dla psów
+ bezpieczna płatność w platformie
+ możesz przeczytać opinie innych użytkowników na temat opiekunów
+ znane są dane osobowe opiekunów
+ przed przekazaniem zwierzaka możesz umówić się z opiekunem na spotkanie zapoznawcze
+ każda rezerwacja jest objęta Programem Ochrony Pethomer
+ na platformie znajdziesz doświadczonych opiekunów

– trzeba poświęcić czas na znalezienie opiekuna
– konieczność znalezienia kogoś zaufanego i sprawdzonego

Na pethomer.com można znaleźć także inne usługi: wyprowadzanie psa, wizyty domowe i opiekę dzienną. Ceny usług zaczynają się od 50zł za domowy hotel dla psów, 20 zł za spacer i są ustalane indywidualnie przez opiekunów.

Spokojny pies to Twoje spokojne wakacje

Miejsce pobytu pupila podczas Twojej nieobecności jest bardzo ważne, z całą pewnością nie chcesz, aby Twój piesek odczuwał stres i tęsknił. W hotelu w przytulnych warunkach pies będzie czuł się jak na najlepszych wakacjach. 🙂 Jeżeli Twój pies lubi towarzystwo innych zwierząt, znajdź opiekuna, który ma w domu swojego pieska lub kota lub wybierz dla pupila jeden z tradycyjnych psich hoteli. Zwierzę zajęte zabawą z innym pupilem nie będzie miało nawet czasu zatęsknić za swoim domkiem. W takiej sytuacji dobrze jest, żeby psy się wcześniej poznały. W przypadku domowego hotelu dla psów jest możliwość zapoznania psów ze sobą przed opieką, i sprawdzenia, czy się polubią. Natomiast jeżeli Twój psiak to typowy kanapowiec i woli przytulać się z ludźmi, niż bawić z innymi zwierzętami to rezerwuj usługę domowy hotel dla psa u wybranego petsittera u opiekuna, który nie ma swojego zwierzaka.

Jak przygotować psa na pobyt w hotelu dla psów? Wyprawka dla psa

Pakując swoją walizkę na wyjazd, pamiętaj również o „walizce” Twojego psa. 😉
Przygotowaliśmy dla Ciebie małą check-listę, jakie psie rzeczy należy spakować na pobyt w domowym lub tradycyjnym hotelu dla psów:

  • obroża z adresatką (z numerem telefonu) i woreczki na „psie sprawy” + nie zapomnij o smyczy! 😉
  • książeczka z poświadczeniem wykonania niezbędnych szczepień
  • zapas karmy na cały pobyt + przysmaki dla czworonoga (spakuj nawet z lekkim nadmiarem, aby mieć pewność, że niczego nie zabraknie)
  • legowisko lub ulubiony kocyk psa, które pomogą odnaleźć się pupilowi w nowym miejscu
  • zabawki i gryzaki będą również mile widziane
  • kartka z numerem telefonu i adresem do weterynarza, aby petsitter w razie problemu mógł zabrać psa do jego lekarza

 

Artykuł sponsorowany

Podziel się: