Co można znaleźć w poznańskiej kanalizacji? Kolejne “skarby” wyłowione z sieci

kamienie w sieci kanalizacyjnej fot. Aquanet

Aquanet już prezentował zdjęcia resztek jedzenia i tłuszczu oblepiające rury, a także szczurów mieszkających w miejskiej kanalizacji, które się tym żywią. To jednak nie wszystko, co można znaleźć w poznańskich rurach. Trudno w to uwierzyć, ale trafiają tam takie rzeczy jak cegły czy kamienie.

Poznańska spółka Aquanet od dłuższego czasu prowadzi akcję pod hasłem “Nie śmieć w sieć”, która ma edukować poznaniaków w kwestii tego, co powinno trafiać do kanalizacji, a co nie, a także uzmysłowić im, jakie skutki ma wrzucanie do rur kanalizacyjnych, które nie powinny tam trafić. Całkiem sporo awarii sieci kanalizacyjnej w mieście ma miejsce dlatego, że w rurach znalazły się przedmioty, które je zapchały lub uszkodziły.

“Kamienie, cegły itp. – zdarza się, że i takie przedmioty lądują w sieci kanalizacyjnej” – informuje Aquanet, pokazując fotografie znalezisk. – “Na zdjęciu uchwycone w sieci kamienie oraz „skarby” wyłowione ostatnio przez naszych pracowników Działu Sieci Kanalizacyjnej. Pamiętajmy, sieć kanalizacyjna to nie kosz na śmieci. Śmieci w sieci powodują zatory i są przyczyną awarii. Nie śmieć w sieć!”.

Podziel się: