Co lepiej kupować złote monety czy sztabki?

Jeśli masz oszczędności, które chcesz bezpiecznie ulokować, minimalizując ryzyko straty, możesz zdecydować się na inwestycję w metale szlachetne.

Do wyboru masz zarówno wykonane ze złota sztabki, jak i monety. Decydując się na ulokowanie pieniędzy w złoto inwestycyjne, pamiętaj, że jest to jednak inwestycja wieloletnia. To oznacza, że musisz nastawić się na to, że na zysk przyjdzie Ci nieco poczekać. W zdecydowanej większości przypadków nie jest on jednak mały.

  1. Gdzie kupować złoto inwestycyjne?
  2. Jakie zalety mają wykonane ze złota monety?
  3. Jakie są zalety złotych sztabek?

Gdzie kupować złoto inwestycyjne?

Bez względu na to, czy decydujesz się na wykonane ze złota sztabki, czy monety bulionowe, musisz pamiętać, aby kupować je zawsze w sprawdzonym miejscu. To jedyny sposób, aby mieć pewność, że są one oryginalne, a więc mają rzeczywiście określoną wartość. Pamiętaj, że na rynku nie brakuje nieuczciwych sprzedawców, którzy myślą tylko o tym, jak wyłudzić od kogoś oszczędności. Dlatego zwracaj uwagę na opinię o sprzedawcy, a także certyfikat autentyczności. W przeciwnym razie może okazać się, że zainwestowałeś oszczędności w coś, co nie przedstawia w zasadzie żadnej wartości. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski, mogą dokonać zakupów w sprawdzonym oddziale FlyingAtom w Poznaniu.

Jakie zalety mają wykonane ze złota monety?

Złoto inwestycyjne to między innymi monety, które wśród inwestorów cieszą się dużą popularnością. Ich ogromnym atutem jest to, że dostępne są w naprawdę małych rozmiarach. Możesz postawić na przykład na taką, której waga to zaledwie jedna dziesiąta uncji. To dobry wybór dla początkujących inwestorów, którzy obawiają się jednorazowego ulokowania znacznej części posiadanych oszczędności.

Bardziej doświadczeni mogą zdecydować się na zakup monet kolekcjonerskich. Wraz z upływem czasu nie tracą one swojej wartości. Co więcej, posiadają również wartość numizmatyczną. Decydując się na nie, musisz jednak pamiętać, że ich ostateczna cena będzie zawsze uzależniona od nakładu, w jakim je wyemitowano. Zasada jest w tym przypadku prosta: im mniej takich monet, tym będą bardziej wartościowe.

Jakie są zalety złotych sztabek?

Atutem inwestowania w zrobione ze złota sztabki jest przede wszystkim bardzo duży wybór produktów. Możesz postawić na te ważące:

  • 1g;
  • 2g;
  • 2,5g;
  • 5g;
  • 10g;
  • 20g.

Największą popularnością wśród początkujących inwestorów cieszą się te o wadze jednej uncji trojańskiej. Nie oznacza to jednak, że nie są dostępne sztabki cięższe. Jeśli tylko Twoje środki Ci na to pozwalają, możesz postawić nawet na takie o wadze 1000g. Pamiętaj, że im cięższa sztabka, tym więcej trzeba za nią zapłacić.

Plusem sztabek jest to, że na ogół sprzedawane są w specjalnych certipakach. To opakowania, które wykonane są tak, aby złoto nie było narażone na działanie czynników zewnętrznych. W efekcie sztabki nie tracą swojego wyglądu nawet przez lata od zakupu. Co ważne, mają one specjalne akredytacje, co jest najlepszym dowodem ich autentyczności.

Inwestowanie w metale szlachetne zyskuje coraz większą popularnością. Nie mam w tym nic dziwnego – to właśnie złoto jest najbezpieczniejszym sposobem ulokowania oszczędności w dobie niestabilności politycznej, gospodarczej i ekonomicznej.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: