Ciało znalezione w Warcie. To poszukiwany mężczyzna, który zaginął kilka dni temu

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Strażacy na wysokości promu Biechowy w powiecie konińskim wyłowili z Warty ciało mężczyzny. Tożsamość jest potwierdzona – to zaginiony kilka dni temu mieszkaniec miejscowości Ochle niedaleko Koła.

Mężczyzna zaginął 1 sierpnia – wyjechał z domu w kierunku Warty na rowerze i ślad po nim zaginął. Rodzina powiadomiła policję, obawiając się o zdrowie i życie zaginionego i służby wszczęły poszukiwania. Jak informuje portal “e-kolo”, dużą pomoc okazali okoliczni mieszkańcy, którzy ofiarnie uczestniczyli w poszukiwaniach.

Podczas akcji przeszukiwano także rzekę, korzystając z łodzi motorowych i sonaru, sprawdzono także dokładnie okoliczny teren dzięki dronom. Pomogły także psy tropiące, które podjęły trop zaginionego i doprowadziły szukających właśnie nad brzeg Warty.

Poszukiwania skupiono zatem w rejonie rzeki i 4 sierpnia około godziny 21.00 strażacy z OSP Patrzyków i Kramsk oraz JRG Konin znaleźli w rzece ciało mężczyzny na wysokości promu Biechowy w powiecie konińskim. Mężczyzna został już oficjalnie zidentyfikowany – to zaginiony mieszkaniec miejscowości Ochle. Akcja poszukiwawcza została więc zakończona.

Podziel się: