zatrzymany fot. policja

Chodzież: Multirecydywista w rękach policji

Kilkanaście lat więzienia za szereg włamań do altan działkowych na terenie Chodzieży? Tak, jeśli sprawca działa w warunkach miltirecydywy, jak to właśnie było w przypadku mężczyzny zatrzymanego przez chodzieskich policjantów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali mieszkańca Piły, podejrzanego o włamania do altan na terenie ogródków działkowych. Mężczyzna ma 41 lat i już spore doświadczenie w złodziejskim procederze. Włamywał się do altan i pomieszczeń gospodarczych na terenie różnych ogrodów działkowych, skąd rabował wszystko, co wpadło mu w ręce. Jego łupem padały narzędzia, elektronarzędzia, sprzęt RTV i AGD, ale także artykuły spożywcze i alkohol.

18 czerwca podejrzewany mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał 20 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Według niego robił to tylko i wyłącznie z chęci uzyskania szybkich pieniędzy. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych właścicieli poszczególnych altan zostały oszacowane na łączną kwotę blisko 25 tysięcy złotych.

Mężczyzna ma przeszłość kryminalną, dopuścił się przestępstw działając w warunkach multirecydywy. Oznacza to, że sprawca uprzednio skazany w warunkach recydywy dopuścił się podobnego przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia kary. Teraz grozi mu nawet piętnaście lat więzienia.

KPP Chodzież, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze