Dwunastoletni chłopiec zostawił na przystanku autobusowym swoje skrzypce. Dzięki policji udało się je odzyskać

odzyskane skrzypce fot. policja Poznań

Dwunastoletni chłopiec zostawił na przystanku autobusowym swoje skrzypce. Gdy zorientował się, że ich nie ma, wysiadł z autobusu i wrócił na przystanek, ale skrzypiec już nie było. Na szczęście policji udało się odzyskać instrument.

Do zdarzenia doszło 2 października.
– Tego poranka chłopiec jechał do szkoły w Poznaniu i wsiadając do autobusu na przystanku w Przeźmierowie zapomniał zabrać skrzypce z ławki – wyjaśnia mł. asp. Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji. – Po chwili zorientował się, że nie ma ich ze sobą i wysiadł na następnym przystanku. Pobiegł w to miejsce, jednak już ich nie znalazł. Skrzypce schowane były w czarnym futerale i miały znaki szczególne, m.in. breloczek przedstawiający zieloną jaszczurkę. Instrument miał nie tylko znaczną wartość materialną, został bowiem wyceniony na 10 tys. złotych, ale przede wszystkim sentymentalną – 12-latek szlifował na nich swój talent podczas zajęć muzycznych.

Chłopiec powiadomił o zdarzeniu rodziców, a ci zgłosili sprawę na policję w Przeźmierowie. Funkcjonariusze nie potrzebowali wiele czasu, aby ustalić i zatrzymać sprawcę.
– Na podstawie zabezpieczonego monitoringu ustalili wygląd sprawcy, te informacje zostały przekazane policjantom w terenie – mówi Marta Mróz. – Po kilku godzinach st. sierż. Paweł Krauze, który jest dzielnicowym Posterunku Policji w Przeźmierowie, po południu, będąc na spacerze z rodziną, z daleka na przystanku autobusowym rozpoznał podejrzewanego. Zgłosił swoje spostrzeżenia do dyżurnego i widząc, że mężczyzna szykuje się do odjazdu, wsiadał razem za nim do autobusu. Cały czas obserwował jego zachowanie, aż do przyjazdu patrolu. Mężczyzna został wylegitymowany i po krótkiej rozmowie z policjantami przyznał się do zabrania skrzypiec z przystanku. Trudno było mu to ukryć, ponieważ 44-latek miał je przy sobie.

Policjanci odzyskali skrzypce i przekazali je właścicielowi, który uszczęśliwiony razem z mamą przyjechał na Posterunek Policji w Przeźmierowie. A w podziękowaniu zagrał policjantom swoje ulubione utwory.

Źródło: KMP Poznań

Podziel się: