Burmistrz Florencji odpowiedział na list kibiców Lecha. „Przyjadę, jak tylko będzie to możliwe”

stadion, Lech Poznań fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

Kibice Lecha Poznań poinformowali na swoim profilu społecznościowym, że Dario Nardella, burmistrz Florencji, odpisał na ich list i bardzo podziękował za zaproszenie do Poznania. „Przyjadę, jak tylko będzie to możliwe” – obiecał.

Na profilu „Kibice Lecha Poznań” na Facebooku można przeczytać cały list, wysłany w odpowiedzi na pismo kibiców z ubiegłego tygodnia: burmistrz dziękuje kibicom Lecha za miłe zaproszenie, jednak teraz do Poznania nie przyjedzie.
„Niestety, nie będę mógł być z wami na pierwszym meczu z powodu obowiązków służbowych, ale obiecuję, że przyjadę, jak tylko będzie to możliwe” – napisał Dario Nardella.

Burmistrz napisał też, że jego zdaniem piłka nożna to wspaniały sport, zwłaszcza wtedy, gdy można się nim cieszyć w miłej i spokojnej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji. Podkreślił też, że jego obawy nie są podyktowane uprzedzeniami wobec kibiców z Poznania.
„W moich wypowiedziach z ostatnich dni nie ma uprzedzeń wobec kibiców Lecha” – podkreślił – „a tylko obawa odnośnie ostatnich przemocy postaw innych seriali kibicowskich, które uszkodziły dziedzictwo historyczne i artystyczne niektórych miast. Dlatego poprosiłem nasze władze o aktywne działania, aby zapobiec powtórzeniu się takich scen z okazji nadchodzących międzynarodowych zawodów. Następny we Florencji będzie 20 kwietnia pomiędzy Fiorentiną a Lechem Poznań i ufam, że nasza troska jest zbędna, Wasze słowa są w tym sensie zachęcające”.

Przypomnijmy, że Lech Poznań w ćwierćfinale Ligi Konferencji zagra z Fiorentiną 13 kwietnia w Poznaniu, a 20 kwietnia pojedzie do Florencji zmierzyć się z rywalem na jego terenie.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: