Buk: Rozpoczęły się dożynki!

Starosta poznański Jan Grabkowski oraz burmistrz miasta i gminy Buk Paweł Adam zapraszają na powiatowo-gminnych dożynki, które właśnie rozpoczęły się na stadionie w Buku.

– To święto całej naszej małej ojczyzny, czyli powiatu poznańskiego z jego siedemnastoma gminami – mówi Jan Grabkowski. – Dożynki obecnie kojarzą się ze świetną zabawą, ale nie zapominajmy, że to przede wszystkim święto rolników. To właśnie ten moment, aby z wdzięcznością i szacunkiem spojrzeć na ich ciężką, codzienną pracę.

– Dla wszystkich naszych mieszkańców to wyjątkowe wydarzenie – zapewnia Agnieszka Skałecka, pełniąca obowiązki dyrektora w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. – Buk to nasz dom. Miasto, w którym żyjemy, pracujemy i wychowujemy dzieci. To dla nas miejsce wyjątkowe i chcemy to wszystkim pokazać. Buk z roku na rok się zmienia. Jest coraz bardziej kolorowy, otwarty na naturę i przyrodę.

Dożynki rozpoczną się mszą świętą o godzinie 14.00, po której obrzęd dożynkowy zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca Lusowiacy.

W trakcie wszystkich uroczystości obecny będzie także zespół folklorystyczny Złote Kłosy. Zaplanowano występ Kapeli Podwórkowej Junki z Buku. Na Stadionie Miejskim zagrają dwa zespoły disco polo, MeGustar oraz Shantel, a gwiazdą wieczoru będzie Antek Smykiewicz. Zaraz po jego występie rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do późnych godzin nocnych. Ale to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na mieszkańców Buku oraz gości.

Organizatorzy przygotowują specjalny program dla najmłodszych, którego motywem przewodnim będzie ekologia. Nie zabraknie więc ciekawych warsztatów i animacji, a także ścianki do wspinania oraz tradycyjnych dmuchanych zamków.

Starostwo Powiatowe, el

Dodaj komentarz

avatar